Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Örgü yelek modellerinden çok güzel bir örnek daha. Yaz kış kullanabileceğiniz bir model. Yazın tatilde örgü pareo modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Bu modelle daha önce farklı örgülerde yapmıştık. Bebek battaniyesi örmüştük. Kazak örmüştük. Çeşitli iplerle çeşitli örgülerde kullanacağınız kolay tığ işi örneklerden. Örgü yelek modeli yapılışı çok güzel ve kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar eline ilk defa tığ alanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Panço gibi düz parçalardan örüyoruz. Kesme yok. Direk düz olarak örüyoruz. Tığ işi örgü yeleklerden, şiş örgü yeleklerden en güzel hiç görülmemiş modelleri sizlerle anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Sadece yelek değil birçok örgü modelleri ve yapılışları var. Sizlerden gelen yorumlar bizleri çok mutlu ediyor. Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

Yeleklere dönecek olursak çok beğeneceğiniz benimde örmek istediğim modeller arasında olan şal yelek yapılışı var. Keten ipler aldım. İplerim hazır. Ama ne zaman örerim bilemiyorum. Delikli örgü yelek yapılışı çok sevilen modellerden. Şiş ile ördüğümüz etol şal modellerinde el örgü hırka modellerinde de kullanabileceğiniz modellerden. Şimdi gelelim yeni model örgü yelek modeli yapılışına.

Tığ İşi Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla örgü yelek modeli yapılışını hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere yorum kısmından ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz. Yelekte şemada ilk renk ilk ölçü XS/S – M- L/XL bedenlerine ait. Diğer ölçü ise 2/3/4/5XL bedenlerine ait. Kullanacağınız iple bu ölçülerde örebilirsiniz. Yeleğimiz 4 mm tığ ile örüldü. Bu ölçülere uyacak ipler kullanabilirsiniz. 232 metre uzunluğunda bir ipten ilk bedenler için 4, diğer bedenler için 6 ip kullanılmış.

Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Şema yukarıdaki gibi. Arka kısım için tek parça ön kısımlar için 2 parça öreceğiz. Tek tek örüp omuzlarda birleştirebilirsiniz. Yada önleri örüp daha sonra birleştirerek arka kısmı örebilirsiniz. Yeleğin etek uçlarını püsküllerle süslüyoruz. Kemerle de kullanılabilir. Şimdi Örgü yelek modeli yapılışının bitmiş halini görelim.

Örgü Yelek Modeli Yapılışı 1

Örgü Yelek Modeli Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-crochet-festival-cardigan/BRC0129-030738M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler