Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Lale Modeli Nasıl Yapılır ?

Çok şık bir hırka modelinde kullanılmış bir örnek. Sizlerde istediğiniz örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Lale modeli yelekler, kazaklar, hırkalar yapabilirsiniz. Bere modellerine de yakışacaktır. Yelek modellerine burgulu Çanakkale örgü modeli de çok yakışıyor. Anlatımını sizlere videolu olarak vermiştik. Kolay model arayanlar için tunus işi nergis modeli de çok güzel bir örnek. Şimdi zarif bir şiş örgü modeli olan yeni örneğimize geçelim.

Lale Örgü Örneği Yapılışı

Modelimizi kavramak açısından önce ilmek sayısını az atalım. 14 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmek düz örelim. 4 ilmek ters olarak örelim. Kalan ilmekleri 2 ilmek düz , 2 ilmek ters  ve son ilmeği düz olarak örelim.

2.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmek ters olarak örün. 4 ilmek düz olarak örün. 2 ilmek ters, 2 ilmek düz, 1 ilmek ters örüp bitirelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmek düz örelim. 4 ilmek ters olarak örelim. Kalan ilmekler 2 düz, 2 ters, 1 düz olarak örüp bitirelim.

4.tur : İlmekleri göründüğü gibi örelim. İlmekleri göründüğü gibi örelim.

5.tur : İlk ilmeği örmeden alalım. 1 ilmek ters olarak örelim. Sonraki iki ilmeği sol taraftan batıp yer değiştirelim. Sol şişe tekrar takalım ve birlikte örelim. Sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örelim. 2 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmeği birlikte ters örelim. İpi kendimizden tarafa geçirip sonraki 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Kalan ilmekleri 1 ters 1 düz olarak örüp bitirelim.

6.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 ilmek düz olarak örelim. 3 ilmek ters olarak örelim. 2 ilmek düz olarak örelim. 3 ters, 1 düz, 1 ters olarak örelim.

Laleleri bitirdik . Şimdi yapılışını videoda görelim.

https://www.youtube.com/watch?v=CIYVPOVxf8s

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler