Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zincirli Kafes Yelek Modelleri

Örgüye yeni başlayanlar için oldukça kolay yelek modelleri yapımı hazırladık. Tığ işi örgü modellerinden sadece zincir ve trabzan ile yapılıyor. Annelerinize örüp hediye edebilirsiniz. Yeleği örüp üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Renkli bir ip alıp uzunca şerit keserek kafeslerin bir içinden bir dışından geçirerek içlerini doldurarak ekoseli yelek modelleri yapabilirsiniz. Boncuklarla süsleyebilirsiniz. Tıpkı modelde olduğu gibi sade bırakabilirsiniz yelek modellerini. Kafesli yelek modellerini istediğiniz şekilde hayal gücünüzü de kullanarak süsleyebilirsiniz. Keçe çalışmaları ile istediğiniz desenlerle süsleyebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden , tığ işi örgü modellerinden, firkete örgü modellerinden oluşan birçok anlatımlı yelek örneklerini sizlerle paylaştık. Çeyizlik yelek modelleri arayanlar için en güzel modelleri bulduk. Anlatımlarını sizler için en anlaşılır şekilde anlatarak yayınlamaya çalıştık. En çok kullanılan yelek modellerinde kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli. Bu ismi neden koymuşlar bilmiyorum. :) Çok güzel bir örnek. Zor gibi görünüyor ama aslında kolay bir model. Şiş ile yapılmış harika bir örnek. Angora ipliklerle çok güzel duruyor. Palmiye örgü modeli nasıl yapılır sizlerle paylaşmıştık. Bu modelle de çok güzel yelekler örebilirsiniz.

Zincir İşi Yelek Yapımı

Modelin yapımı oldukça kolay. Ve üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İsterseniz sade olarak bırakabilirsiniz. Önler için 2 parça örüyoruz. Zincir çekip üzerini kafeslerle dolduruyoruz. Arka için yine zincir çekip üzerini kafeslerle dolduruyoruz. Yeleği isterseniz boyunluk modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şal modelleri olarak da. Nasıl kullanacağınız resimlerle gösterilmiştir. Bir kolun içinden köşeyi geçirip şal gibi kullanıyoruz.

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 9

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 10

Yeleğin parçalarını ördükten sonra yan kısımlarını dikerek birleştiriyoruz. Aynı şeklide omuz kısımlarını da. Kol için tığ ile şişe ilmek alıp 1 ilmek düz 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. Ön kısımlar için uzun bir şerit ( önlere yetecek kadar ) 1 düz, 1 ters olarak lastik örüp dikiyoruz. Etek ucu içinde yine şişe ilmek alıp lastik örüyoruz.

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 12

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 13

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 5

Ve yeleği tamamlayıp gönül rahatlığı ile giyiyoruz.

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 8

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 11

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 4

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 6

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 7

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 2

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 3

Zincirli Kafes Yelek Modelleri

Zincirli Kafes Yelek Modelleri 1

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23575.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler