Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Örgü Yelek Yapılışı

Çok güzel bir yelek tarifi var sırada. Örgüyü bitirerek ve sonra artırarak yapılan bir yelek. Delikli örgü yelek yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Örgü yelek modelleri zor gibi görünse de aslında kolay bir model. Daha önce sizlerle büyükler için yelek örnekleri ve yapılışları hazırlamıştık. Buradan delikli kısımların nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Yelek modelleri çok şık. İlmek sayıları ayarlanarak her yaşa göre örülebilecek bir model. Salaş örgü modellerini seviyorsanız bu modeli örebilirsiniz. Kol eklemesi yaparak örgü hırka modellerine çevirebilirsiniz. Örgü uzun yelek modelleri güzel ve kolay bir örnek aslında. Artırmayı biliyorsanız çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Şiş örgü örnekleri ile örülmüş delikli örgü yelek yapılışının şemalarına geçiyoruz.

Delikli Örgü Yelek Nasıl Örülür?

Haraşo örgü modeli ile örülmüş çok şık bir yelek. Genç kızlar bayılacaklar. Salaş örgü yelek modellerinden severek öreceğiniz bir örnek. Lastik örmeden direk yeleğe başlıyoruz. Direk örneğe başlıyoruz. Önden düz arkadan düz olarak haraşo örüyoruz. İp olarak kaşmir, ipek, akrilik karışımı bir iplik kullanılmış. 6 mm şişle örülmüş. Kahverengi bir iplik kullanılmış.

Delikli Örgü Yelek Yapılışı 2

Delikli Örgü Yelek Yapılışı 3

Arka kısım yarım şemadan oluşuyor. Tam olarak örebilirsiniz. Sol ön verilmiş şemada ve sağ olarak aynı şemayı simetrik olarak örüyoruz. 2. şema ise örnek şemamız. 6 ilmek kesiyor daha sonraki turda 6 ilmek artırıyoruz aynı hizada. Çok şık bir örnek. Hırkalarda, yazlık örgülerde kullanılabilecek harika bir model. Şimdi delikli örgü yelek yapılışında modelin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Delikli Örgü Yelek Yapılışı 4

Delikli Örgü Yelek Yapılışı 1

Delikli Örgü Yelek Yapılışı

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/id/5e7cd5951a61405f74711951/dlia-teh-kto-ne-hochet-byt-pohoj-na-drugih-jilet-ot-filati-s-absoliutnymi-otverstiiami-5fd6219733ed420c3f5b40b8

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler