Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Panço Yelek Yapılışı

Kolay ve şık. Genç kızlarınız için örebilirsiniz. Kendiniz için örebilirsiniz. Sayıları daha küçük tutarak 2-6 yaş bebekleriniz içinde örebilirsiniz. İstediğiniz örneği kullanarak öreceğiniz çok hoş bir yelek. Yelek modellerinden sizlere zaman zaman bahsediyoruz. Aslında biz genel olarak şiş örgü modelleri veya tığ işi örgü modellerinden oluşan sadece örneklerden bahsediyoruz. Ve kullanabileceğiniz örneklerden. Her modeli her örneği istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. O yüzden daha çok örnekten bahsediyoruz. Yine hoşunuza gideceğini düşündüğümüz, beğeneceğinizi düşündüğümüz örgüden bahsedeceğiz. Kullandığımız örneği daha önce birçok modelde kullanmıştık. Şimdi de tığ işi panço yelek yapılışında kullanacağız. Yuvarlak yelek yapılışı anlatımlı model güzel bir örnek. Ve değişik bir model. Genç kızlarınız bu yeleğe bayılacak. Arkadaşları sizden örnek isteyecek veya örmenizi isteyecek. Asimetrik örgü yelek modelleri yine şahane bir model. Daha fazla model için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Biz bugün örgüye yeni başlayanlar ve değişik örgü modelleri arayanlar için güzel bir yelek örneği paylaşacağız. Hazırsanız başlayalım.

Panço Yelek Nasıl Yapılır?

Tığ ile ördüğümüz trabzanlardan oluşan çok güzel bir yelek. Tarifi tüm detayları ile videoda. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Aynı örneği birçok örgüde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesinde de çok güzel duracak bir örnek. Hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir ip ve 5 mm tığla örülen bir örnek. Model 6 ve katları +3 zincir çekerek başlıyorsunuz. Bu sayılara dikkat ederek kendi beden ölçülerinizde yelekler örebilirsiniz.

Tığ İşi Panço Yelek Yapılışı

Tığ işi panço yelek yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi nasıl örüldüğünü tüm detayları ile birlikte görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Panço Yelek Yapılışı”
  1. hilal dedi ki:

    merhaba tığ işi panço yelek modelinizi çok beğendim. gözümden kaçtıysa kusura bakmayın ama kaç gram ip gider acaba?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Hilal Hanım. İp miktarı sizin ölçülerinize, kullanacağınız ipe göre değişecektir. Maalesef tam sayı veremiyorum. İlginiz için çok çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler