Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı

Değişik, süslü, farklı örgü modellerinden hoşlanıyorsanız sizler için yuvarlak yelek yapılışı anlatımlı modeli hazırladık. Şemalı anlatımlı bir model. Örmesi çok kolay. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Farklı örnekler kullanarak aynı modelde başka yelek modelleri de örebilirsiniz. Yelek 2 parçadan oluşuyor diyebiliriz. 1. parça sırt bölümü için. 2. parça ise önler, kol ve yaka kısmı diyebiliriz. Kısa sürede bu yeleği bitirebilirsiniz. Kendiniz için, kızlarınız için rahatça örebilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde çok güzel bir örnek. Değişik ve kolay bir örnek. Değişik örgü modelleri sevenler için asimetrik örgü yelek modelleri de çok güzel bir örnek. Boho tığ işi yelek yapımı da yaz kış kullanabileceğiniz çok şık bir örnek. Şiş örgü yelek modellerinden, tığ işi yelek modellerinden daha birçok anlatımlı örneğimiz var. Bu saydıklarımız sadece birkaçı.

Yuvarlak Yelek Nasıl Örülür?

Az önce de dediğimiz gibi yuvarlak yelek yapılışı anlatımlı örnek biraz farklı ve değişik bir örnek. Örmesi çok kolay bir model. Önce sırt için olan parçayı sırt uzunluğuna ulaşana kadar örüyorsunuz. Daha sonra etrafını dairesel şekilde örerek önler, yaka, kol kısmını tamamlıyorsunuz. Şimdi yeleğin sırt kısmında kullandığımız şemayı görelim.

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 4

Daireler zincir uzun çizgiler ise trabzan. Şimdi de yeleğin ön kısımları için hangi örneği kullanacağız onun şemasını görelim.

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 5

Daireler zincir, x ler sık iğne, uzun çizgiler ise trabzan. Şimdi de yeleğimiz bittiğinde nasıl görünecek onu görelim.

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 2

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 3

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 1

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 6

Yuvarlak Yelek Yapılışı Anlatımlı 7

Kaynak : http://manualidadesymexico.blogspot.com.tr/2011/08/chalequito-circular-en-crochet-color.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler