Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Çeyizlik Yelek Örneği

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün alize iple çeyizlik yelek yapılışı örneği hazırladık. Yan ilmek kesme ve fıstıklarla örülmüş çok hoş bir örnek. El örgüsü çeyizlik yelek örneği farklı iplerle farklı örgülerde de kullanılabilir. Pamuklu, merserize iplerle yazlık örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel el örgüsü hırka modelleri tasarlayabilirsiniz. Örgü yelek modellerinde şiş örgü örneği ile yapılmış örnekleri çok kullanıyoruz. Çeyizlik olduğu zaman ince ipler, alize ipler kullanıyoruz. Alize iple yelek modelleri ip ince olduğu için örneklerde çok zarif duruyor. Şişle yelek örneğinde illa alize ip kullanmak zorunda değilsiniz. Bazı insanı yünlü ipler rahatsız eder. Kaşındırır. Ben onlardan biriyim. Hiç giyemiyorum. Çok kaşındırıyor. O yüzden akrilik ipler, yün karışımlı farklı ipleri de örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgü uzun yelek modelleri farklı iplerle örülen zarif örneklerden. Daha fazla örgü yelek modelleri ve yapılışları için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi el örgüsü çeyizlik yelek örneği anlatımını izleyelim.

Çeyizlik Yelek Modeli Nasıl Örülür?

El örgüsü çeyizlik yelek modellerinden çok güzel bir örnek yapılışı hazırladık. Aralarda fıstıklı model ana örnek olarak yan ajurlarla ilerleyen bir örnek yapılışı. Yan ajurlarla ilerleyen farklı örneklerde örmüştük. Bilindik bir teknik. Buradan ip geçirerek yelken örneği, yelpaze örneği hazırlamıştık.

El Örgüsü Çeyizlik Yelek Örneği

El örgüsü çeyizlik yelek örneği tamamlandığında yukarıdaki gibi duracak. Çok zarif duruyor. Son olarak videoya geçip detaylı yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler