Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Yelek Örgü Modelleri

Yelek modellerine çok güzel bir örnek hazırladık. Lif modelleri veya bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Adım adım nasıl yapıldığını sizlere fotoğraflarla anlatamaya çalışacağız. Yine şemasını da yazı içinde bulacaksınız. Şemadan takip etmek isteyen takipçilerimiz için. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Şiş örgü yelek örneklerini de yine çeyizleriniz için örebilirsiniz. Çeyizlik yelek örgü modelleri için angora ipleri kullanabilirsiniz. Genelde şal modelleri ve yelek örnekleri için angora ipler kullanılıyor. Yelek modelleri için örümcekli tığ yelek örnekleri de çok kullanılıyor. Şallarda da öyle. Örümcekli modeller çok şık duruyor. Örgülerinizde sevdiğiniz, beğendiğiniz modelleri kullanabilirsiniz. Sizler için herkese hitap edecek çok fazla model anlatımı var. İnceleyip sizin zevkinize uygun olan modelleri örebilirsiniz. Ben örgü örmeyi çok seviyorum ve beğendiğim tüm modellerin yapılışını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Umarım sizde beğeniyorsunuzdur. Şimdi yeni örneğin yapılışına geçelim.

Tığ İşi Yelek Modelleri

Çeyizlik yelek örgü modellerinden fıstıklı, trabzanlı çok hoş bir örnek. İki renk örgü modelleri olarak da yapabilirsiniz. İki renk ördüğünüzde lif örneklerinde ve bebek yelek modellerinde çok güzel duracaktır. Çeyizlik yelek olarak paylaştık ama birçok örgüde kullanabilirsiniz. Hemen sizlere şemasını vermek istiyorum.

Çeyizlik Yelek Örgü Modelleri 35

Şemada + lar sık iğne, 0 ler zincir, üzerinde çizgi olan uzun çizgiler trabzan, diğer çizgiler ise fıstık. Fıstıkları 3 lü olarak 5 li olarak yapabilirsiniz. Modele 5 ve katları +1 zincir çekerek başlıyoruz. Şimdi fotoğraflarla adım adım nasıl yapıldığını görelim.

Ve örneğimiz bitti. Birkaç farklı renk uygulamasını görelim. Dilediğiniz örgünüzde kullanabileceğiniz güzel ve kolay bir model.

Kaynak : https://ellej.org/en/turst-3/

https://www.ravelry.com/patterns/library/turkish-stitch-3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler