Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yazlık Örgü Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden şahane bir tarif hazırladık. Tığla pamuklu iplerle, merserize iplerle tığla yazlık örgü yelek yapılışı. Beğenerek öreceğimiz keyifle kullanacağımız şahane bir model. Zincirlerle ve tığ işi motiflerle ördüğümüz kolay yeleklerden. Dantel iplerini de yeleklerde kullanabiliriz. Biraz ince olduğu için boyutlar değişebilir. O yüzden motif sayısını, zincir uzunluklarını ona göre belirleyebilirsiniz. Yazlık örgü modellerinde boyutlarını istediğimiz gibi ayarlayacağımız bir örneğimiz daha var. Motifli bolero yelek yapılışı. Yuvarlak motifle ördüğümüz yeleği çeşitli uzunluklarda örebiliriz. Yazlık örgü hırka modellerinde, yazlık örgü bluz modellerinde kullanabiliriz. Çok kolay örgü yelek yapılışı motif sayısı artırılarak uzun yelek modelleri, kol eklemesi yaparak el örgü hırka modellerine çevirebilirsiniz. Hazırsanız tığla yazlık örgü yelek yapılışı detaylarına geçelim.

Yazlık Örgü Yelek Anlatımlı

Çok şık duran bir yelek tarifi daha. Tığla, motif ve zincirlerle ördüğümüz tasarım modellerden. Türkçe videolu yapılışıyla baştan sonra hazır. Örgü tasarım Işıl Hanıma ait bir örnek.

Tığla Yazlık Örgü Yelek Yapılışı

Yelekte alize bella % 100 pamuklu bir iplik kullanılmış. İp miktarı örmek istediğimiz bedene göre değişiklik gösterecektir. İplik 50 gramlık bir iplik. Pamuklu faklı ipler de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 1,50 mm tercih edilmiş. Yeleği tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Göz alıcı güzellikte kolay örgü modellerinden. Tığla yazlık örgü yelek yapılışı için hemen videoya geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler