Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Bolero Yelek Yapılışı

Merserize iplerle, pamuklu iplerle ördüğümüz şahane bir yelek tarifi var sırada. Motif sayılarını artırarak el örgü yelek modellerinin uzunluklarını dilediğimiz gibi büyütebiliriz. Motifli bolero yelek yapılışı değişiklikler yaparak örgü hırka modelleri, yazlık bluz modelleri olarak örebiliriz. Renk renk motiflerle yazlık hırkalar çok güzel durur. Motifli bolero yelek yapılışı motifleri kare, dikdörtgen gibi şekillerde ekleyerek dantel runner modellerinde de kullanabiliriz. Şimdi örgü yelek modellerinden bahsedelim. Bolero modelleri olarak ördüğümüz yelekler arasında dantellerle örülen tarifimiz var. Dantel bolero modeli şemalı anlatım inceleyebilirsiniz. Motifli bolero yapımı yine sevdiğimiz dantel örneklerinden. Farklı şekillerde ördüğümüz dantelleri giymek için kullandığımız örgülerde de kullanabiliriz. Son olarak kolay örgü modellerinden bir bolero tarifiyle devam edelim. Bolero yelek yapımı anlatımlı model. Tığ işi trabzanlar ve kafeslerle yaptığımız örneklerden. Şimdi de yeni model motifli bolero yelek yapılışına geçelim. Yuvarlak motifle ördüğümüz boleroyu yakından inceliyoruz.

Bolero Yelek Nasıl Örülür?

Kendimize, kızlarımıza çok şık yelek örüyoruz. Motifli yeleğimizde pamuklu ipler, merserize ipler kullanıyoruz. Bağcıklarını püsküllerle süslüyoruz. Ortaya motifli bolero yelek yapılışından harika bir örnek çıkıyor. Beğendiğiniz yuvarlak motifleri sizde bolero yapımında kullanabilirsiniz.

Motifli Bolero Yelek Yapılışı 1

Motifli Bolero Yelek Yapılışı 2

Yazlık örgü modelleri olarak tasarlanan yeleği kışlık olarak da kullanabilirsiniz. Bolero yelek yapımı bittiğinde ise aşağıdaki gibi görünecek.

Motifli Bolero Yelek Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Motiflerle ördüğümüz şık yeleğin anlatımı hemen aşağıda. Eğer örmek isterseniz buyurun tarife. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler