Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Bahar Dalı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Bugün Ankara’da çok rüzgar var. Ama dallara bahar geleli çok oldu. Şimdi bizimde bahar gibi şahane bir örgü modelimiz var. Bahar dalı örgü modeli yapımı. Çeyizlik yelek modellerinde , örgü hırka modellerinde, dikdörtgen şal modellerinde istediğiniz her türlü örgü modelinde kullanabilirsiniz. Daha önce sizlere Çanakkale burgu örgü modeli yapımı videolu olarak anlatmıştık. Çeyizlik örgü modellerinde bu zarif modeli de kullanabilirsiniz. Yine sizlere daha önce anlattığımız haroşa örgü modeli yapımı videolu örgü modelini hırka modellerinde , yelek modellerinde kullanabilirsiniz.

Bahar Dalı Örgü Modeli Yapılışı

Modeli anlamak için önce şişe 18 ilmek atarak başlayalım. Sonra 5 sıra lastik örelim. 1 düz 2 ters olarak lastik örebilirsiniz. Daha sonra örneği kurmaya başlayalım. Örneği lastik örmeden de yapabilirsiniz.

6.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 4. ilmeğin üzerinden aşağı doğru 5. ilmeğin içinden batıp şişe ip dolayıp çekelim. Ve sol şişe takalım. Sonraki ilmekle birlikte düz örelim. Sonra 2 ters ilmeği ve 1 düz ilmeği örelim. 2 ters ilmeği örelim. Az önce yaptığımız işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar.

7.tur : Arka sırayı gördüğünüz gibi 1 ters 2 düz olarak örüyorsunuz.

8.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonra aynı şekilde 6. turda yaptığımız gibi aynı yerden batarak ilmeği uzatalım. Ve ikisini birlikte örelim. 6. turun tekrar edelim.

9. tur : Bu turda da arka sıra olarak gördüğümüz gibi örüyoruz.

10. tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alıp 6. turda ördüğünüz gibi tekrar örüyoruz.

11.tur : Arka sırada gördüğümüz gibi örüyoruz.

12.- 13. tur : Lastik olarak örüyoruz.

14.tur : Burada modeli kaydırıyoruz. Yani baştan ilmek alma işini yapmıyoruz. İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alıyoruz. Sonra 1 düz 2 ters ilmek örüyoruz. İlk etapta son battığımız ilmeğin tepesinden batarak videoda daha iyi anlayacaksınız oradan batarak ilmek alıp sonraki ilmekle birlikte düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

Aşağıda videoyu izleyerek yapılışını daha kolay kavrayabilirsiniz. Kolay bir model.

Bahar Dalı Örgü Modeli Yapılışı Video

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Bahar Dalı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?”
  1. selver dedi ki:

    Harika bir iş yapiyorsunuz.sabahlari yeni gonderilere bakmak aliskanlik oldu.tesekkurler

    1. Melek dedi ki:

      Biz çok teşekkür ederiz güzel sözleriniz ve ilginiz için Selver Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler