Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baktüs Şal Yapımı

Örgü şal modellerinden güzel bir tarifle devam ediyoruz. Baktüs şal yapımı hazırladık. Tabi uzunluğunu ayarlayarak örgü omuz şalı modelleri olarak da örebilirsiniz. Motifleri dikdörtgen olarak ekleyerek etol şal modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Aslında bu modeli biliyoruz. Dantel örneklerinde daha önce görmüştük. Dantel salon takımı modelleri ördük. Dantel bluz modellerinde de kullanmıştık. Dantel ipleriyle bluz olarak kullanabiliriz. Pamuklu ipler, merserize iplerle yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Bugün yine pamuklu iplerle üçgen şal modellerinde kullanacağız. Alize üçgen şal yapımını alize iplerle örebilirsiniz. Belki motif boyutları değişiklik gösterecektir. O zaman şalın boyutlarını ona göre ayarlayabiliriz. Baktüs şal modeli yapılışı anlatımlı örneği tamamladığınızda muhteşem görünecek. Baktüs şal modeli yapılışı anlatımlı tariflerimizden yapraklı baktüs şal yapımı çok sevildi. Tığ işi örgü modellerinden en çok örülen örgülerden.

Baktüs Şal Modelleri Anlatımlı

Üçgen olarak hazırladığımız şahane bir şal. Şal için en ideal ipler alize angora gold ipler ve % 100 pamuklu ipler. Tam motifler, yarım motiflerle baktüs şal yapımını tamamlıyoruz. Yine ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 145 x 90 cm gibi ebatlarla örebilirsiniz. Baktüs için uygun ölçüler.

Baktüs Şal Yapımı 1

Baktüs şal yapımı bittiğindi yukarıdaki gibi duracak. Şahane değil mi. Şimdi birlikte bu güzel şalı örmek zamanı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler