Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hem Atkı Hem Şal Örgü Modeli Yapımı, Videolu

Çok şık ajurlu şal modeli anlatmak istiyorum sizlere. Biraz örgü panço tarzı duruyor. Bu örgü modelini hem omuzlarınıza şal hemde boynunuza atkı olarak kullanabilirsiniz. Böylece çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Bir kot pantolon, bir bluz üzerine akşam serin havalarda bu zarif şalı kullanırken ne kadar da şık olacaksınız. Ördüğünüz şalların üzerine güzel örgü aplike modelleri yaparak daha şık hale getirebilirsiniz. Mesela anemon çiçeği örüp dikebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde sizlere anlattığımız mum alevi şal modelini de yapabilirsiniz.

Baharlık Hem Atkı Hem Şal Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelde % 100 akrilik ipi ile örüldü. Ve kullanacağımız ipe uygun tığ tercih edildi.

Malzemeler

  • Tığ
  • İplik
  • Makas
  • 2 adet düğme
  • Goblen iğne

Şala başlarken öreceğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra tığımıza ilmek alıp 4. zincir üzerine trabzan yapıyoruz. Aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Devam ederek 1 zincir çekip 3. zincir üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar aynı şekilde örüyoruz.

Sıra sonuna geldiğimizde 3 zincir çekerek dönüyoruz. İlk yuvaya 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 2 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

Modelin yapılışı bu kadar arkadaşlar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Daha sonra düğme dikip örgü şal modelini tamamlıyorsunuz. Çok kolay değil mi. Hemen başlayıp bir günde bitirebileceğiniz bir şal modeli.

Videolu, Örgü Baharlık Ajurlu Şal Modeli Yapımı 1

Videolu, Örgü Baharlık Ajurlu Şal Modeli Yapımı

 

Örgü baharlık ajurlu şal modeli yapımı video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler