Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı

Çok güzel bir şal modelleri daha hazırladık. Yapraklı baktüs şal yapımı. Kenarında yaprakları olan çok şık bir şal. Örmesi de kolay. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Şal yapılışı kenarındaki yapraklarla birlikte örülerek yapılıyor. Bütün olarak ilerliyor. Sonradan kenar oyası modelleri olarak yapmıyoruz. Baştan gövde kısmı ile birlikte örüyoruz. Farklı, değişik, güzel şal modelleri yapılışlarını sizler için araştırıp buluyor anlatımlı örnekler olmasına dikkat ediyoruz. Mesela ejder kuşu şal modeli yapılışı çok güzel bir örnek. Ve yeni bir model.  Kullanılan ipliğin rengi de harika. Türkiye’de bu iplerden varmı bilmiyorum. Benzer ipler , farklı beğendiğiniz ipleri kullanarak yapabilirsiniz. Kovboy şal yapılışı şeftali tonlarında güzel bir renk ile örülen kolay şal modelleri yapılışından. Modelde kullanılan örneği farklı yerlerde çok kullanıyoruz. Yine şallarda, bluzlarda çok kullanılan bir örnek. Örneğin yapılışını şemalı olarak hazırladık. Yapraklı baktüs şal yapımında isterseniz kenar kısmı için uygun olan kenar oyalarınız varsa kullanabilirsiniz. Hazırsanız yapışına başlayalım.

Yapraklı Baktüs Şal Nasıl Yapılır?

Şalın yapılışını şemalı ve adım adım resimli olarak vereceğiz. Ve herkes tarafından kolayca örülecek bir model. Trabzanlardan ve zincirlerden oluşuyor. Önce başlangıç ve bitirme şeklinin şemasını verelim.

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 12

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 13

Şimdi şalın nasıl yapıldığını birkaç resimle gösterelim.

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 1

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 2

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 3

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 4

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 5

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 6

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 7

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 8

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 9

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 10

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 11

Ve şal neredeyse hazır. Sizde modeldeki yapraklı baktüs şal yapılışı için alize diva kullanacaksanız 2.5 mm tığ tercih edebilirsiniz. Ve şal bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 14

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 15

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 16

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 17

Yapraklı Baktüs Şal Yapımı 18

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/13043925/

http://www.stranamam.ru/post/12663143/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Yapraklı Baktüs Şal Yapımı”
 1. Betül dedi ki:

  Videolu anlatımı yok mu acaba bu baktüs şalın.bir de yeşil renkli kenarları örgü modeli olan bir çocuk yeleği vardı onun yapilisını nereden bulabilirim.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Betül Hanım. Baktüs şalın videolu yapılışı yok. Yeleğe burdan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/orgu-yelek-modeli-yapimi/

 2. Özgül dedi ki:

  Bitmiş halini gösteren resim yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler