Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı

Yepyeni bir şal modeli anlatımı ile karşınızdayız. Ejder kuşu şal modeli yapılışı. Çok şık ve kolay bir şal. Tığ işi örgü modelleri sevenler bu şalı hemen örmek isteyecekler. Püsküllerle süslenmiş güzel bir örnek. Şal modelleriniz arasına ekleyebilirsiniz bu güzel örneği. Ejder kuşunu andıran bir şalımız daha var. Kertenkele şal modeli yapımı. Güzel ve dilimli duran modellerden. Türkan Şoray kirpiği örneği tığla yapılan modelde şallarda çok güzel duruyor. Şimdi yeni modelimiz ejder kuşu şal modeli yapılışına geçelim.

Ejder Kuşu Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Bu iplerden Türkiye’de var mı bilmiyorum. Belki internette satışı vardır. Rengi çok güzel. Dokusu çok güzel duruyor. Benzer renkte iplerle örebilirsiniz. İpliğin özellikleri % 56 pamuk % akrilik bir iplik. Bu özellikte iplerle örebilirsiniz. 3,5 – 4 mm bir tığla örebilirsiniz. Daha yumuşak ve havadar olmasını istiyorsanız 4.5 mm tığ ile de örebilirsiniz. Şal yaklaşık 170 x 120 x 100 cm ebatlarında. Tığ ve ipler hazırsa başlıyoruz.

1.tur : 4 zincir çekelim. Son zincirin içine aynı yere 2 trabzan yapalım.

2.tur : 4 zincir çekip dönelim. Zincirin hemen yanına 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. Ve son zincir üzerine 1 trabzan daha yapalım. ( 2 yuva oldu )

3.tur : 2 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya 1 trabzan yapalım. Devam ederek trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Yuvaya geldiğimizde 4 trabzan yapalım.

4.tur : 4 zincir çekip dönelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. Aralarda 1 zincir çekerek ve 1 trabzan atlayarak 3 trabzan yapalım. Bu turda yaptığımız trabzanları önden batarak yapacağız. Daha önce nasıl yapıldığına dair birçok paylaşımımız oldu. ( 4 yuva olacak )

5.tur : 2 zincir çekip dönelim. Hemen ilk yuvaya 1 trabzan yapalım. Devam ederek trabzan üzerine trabzan yapalım. Sondaki yuvaya gelene kadar trabzan üzerine trabzan yuvalara 1 trabzan yapalım. Son yuvaya 4 trabzan yapalım.

Şalı bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Şal bittikten sonra tüm çevreyi sık iğne ile dolanıyorsunuz. Çevre bitince hemen önündeki turun alt kısımlara gelen kenarları ilmek kaydırma ile örüyorsunuz. Şimdi yapılışını anlatan resimlere yer verelim. Aşağıda bulunan linkte tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

ejder kuşu şal yapılışı

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 8

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 9

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 3

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 4

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 2

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 6

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 7

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 5

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı 1

Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı

Kaynak : https://mijocrochet.wordpress.com/2017/08/29/dragon-belly/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Ejder Kuşu Şal Modeli Yapılışı”
  1. Valdja dedi ki:

    São lindos!!!!!Mas nao sei fazer crochê,sou mais artes e artesanato. Obrigada!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler