Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Örgü Şal Modeli Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün çok güzel bir şal yapılışı hazırladık. Yeni örgü şal modeli yapılışı. Popcornlarla yaptığımız şalı çok beğeneceksiniz. Örgü şal modelleri çeyizlerimiz için en çok ördüğümüz örgü modellerinden. Yine çok severek öreceğimiz baklava dilimli örneklerden. Tığ işi şal modellerinde veya şiş örgü şal modellerinde alize ipleri kullanıyoruz. Yünlü ipler, pamuklu ipler , akrilik iplerde çok güzel duruyor. Batik ipler şallara çok yakışıyor. Alize üçgen şal yapılışı çiçek motifleriyle örülmüş örülerden. Etol şal modelleri, üçgen şal modelleri çok ördük. Şimdi üçgen gibi duran omuzları tam kapatan tığ işi üçgen şal modelleri anlatımlı örneği izleyelim. Günlük kullanım için veya çeyizlik şal modelleri olarak örmeyi düşünebilirsiniz. İşte tarifi.

Tığla Şal Nasıl Örülür?

Uzun örgü şal modellerinden yepyeni bir örnek. Baklava dilimleriyle örülmüş şalı severek öreceğiz. Pelerin şal modellerinden yeni örgü şal modeli yapılışı için alize angora gold kullanıyoruz. İpliğin uzunluğu 500 metre, 100 gram. 3 adet ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 mm tercih edilmiş. Bittiğinde ise aşağıdaki gibi duruyor.

Yeni Örgü Şal Modeli Yapılışı

Yeni Örgü Şal Modeli Yapılışı 1

Pelerin şal modellerini istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Çok güzel ve olağandışı bir şal. Şala 112 +4 zincir çekerek başlıyoruz. Sonra aşağıda gördüğümüz videolarda olduğu gibi örmeye devam ediyoruz. Yeni örgü şal modeli yapılışını tamamlıyoruz. Böylece ortaya muhteşem bir şal çıkıyor.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler