Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı

Örgü şal modellerinden şahane bir model daha. Tığ işi üçgen şal modelleri anlatımlı. Püsküllerle süslediğimiz fıstıklı baklava dilimlerinden oluşan bir şal. Baklava dilimleri içinde trabzanların olduğu harika bir örnek. Sanki aradaki trabzanlar kapkek gibi duruyor. Çeyizlik şal modelleri, gelin şal modelleri olarak örebiliriz. Günlük kullanım için örebiliriz. Örgü şal yapımı anlatımlı modelde alize ipler kullanabiliriz. Batik ipler kullanabiliriz. Uzun renk geçişli ipler kullanabiliriz. Açık renk tonlarda ipler şalı çok gösterişli hale getirecektir. Örgü şal modelleri yapımı baktüs şal modelleri, örgü boyunluk modelleri olarak da kullanılabilir. O zaman ölçüleri daha küçük yapmamız gerekir. Şimdi şalımızın anlatımına geçelim.

Kolay Şal Modelleri ve Yapılışları

Fıstıkla başlayıp üçgen olarak ilerlediğimiz bir şal. Şalı büyüterek ilerliyoruz. Şalı alize iple ve 2,5 mm tığla yapıyoruz. Şalın başlangıcı da fıstıklarla yapılıyor. Sihirli halka veya zincir çekerek şala başlayabiliriz. Şal bittiğinde kenarına püskül takıyoruz. Dilerseniz farklı tığ kenar oyalarını kullanabiliriz.

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı 4

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı 2

Tığ İşi Üçgen Şal Modelleri Anlatımlı 1

Şal çok güzel görünüyor. Çeyizlerde dikkat çekecek modellerden biri. Şal 3,5 dilim baklava yapılıp bitirilmiş. Bu ölçüler için yaklaşık 3 iplik kullanılmış. Şalı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Tabi şalın boyutları değişince ip miktarı da değişecektir. Tığ işi üçgen şal modelleri anlatımlı örneğin videolu yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/hlltas_orguler/?hl=tr

https://vk.com/photo87136273_457247138?all=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler