Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Modelleri Yapımı

Tığ işi örgülerden, zikzak örgü modellerinden hazırlanmış örgü şal modellerinden. Örgü şal modelleri yapımını şemalı olarak ve videolu olarak hazırladık. Her iki şekilde takip ederek örebiliriz. Model çok güzel. Örgü şallarda kullanacağımız gibi bebek battaniyesi modellerinde de kullanabiliriz. Etol şal modellerinde kullanabiliriz. Örgü yelek modelleri, örgü hırka modellerinde de kullanabiliriz. Zikzak örgü modelleri evde bulunan parça ipleri değerlendirmek için güzel örgülerden biri. Mesela parça iplerimizle şalı örebiliriz. Yada bebek battaniyesi örmek için kullanabiliriz. Zikzak örgüleri kalın iplerle paspas yapımında da kullanabiliriz. Sadece örgü şal yapımı anlatımlı modelde kalmayıp değerlendirerek çeşitli örneklerde kullanabiliriz. Üçgen şal yapılışı veya güzel modellerde kullanacağımız örgü şal modelleri yapımı anlatımına geçiyoruz.

Örgü Modelleri Şal Modelleri ve Yapılışı

3, 25 mm tığla güzel iple örülen kolay şal. Örgü şal modelleri yapımı için istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte ipleri seçebilirsiniz. Şalın şeması ile başlayalım. Kolay olduğunu göreceksiniz.

Örgü Şal Modelleri Yapımı

Şallarda fıstıklar kullanıyoruz. Sembollere değinelim biraz. Daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. + sık iğne anlamına geliyor. Şemayı istediğimiz boyutlara gelene kadar tur tekrarı yaprak örüyoruz. Ortaya mükemmel bir örnek çıkıyor.

Örgü Şal Modelleri Yapımı 3

Örgü Şal Modelleri Yapımı 2

Örgü Şal Modelleri Yapımı 1

Mor renklerle örülmüş şal çok güzel görünüyor değil mi. 4 köşesine püskül takarak şalı tamamlıyoruz. İstediğimiz boyutlarda ördüğümüz yaz kış kullandığımız bir şal. Örgü şal modelleri yapımı için şemayı paylaştık. Şimdi videosunu izleyelim. Modeli örgülerimizde keyifle kullanalım.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-wrapped-in-waves-crochet-blanket-shawl/PAC0126-009540M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler