Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şal Modelleri

Merhaba Arkadaşlar. Bugün sizlere misinalı şişle örülen şal modellerinden bir galeri oluşturdum. Oluşturduğum bu galeriyi severek takip edeceksiniz. Son baharın gelmesi ile örgü sezonu başladı. Tanıdıklardan, arkadaşlardan, internetten Şal modelleri aranmaya başlandı. Bende bu yüzden işinizi kolaylaştırmak için şişle örülen şal modellerini bir araya getirdim. Modern ve bir o kadar gösterişli. Beyaz, pembe, mavi, ebrulu iplerle örülen şallar. Aynı modelin farklı renklerde nasıl durduğunu göreceksiniz.

Misinalı şişle ipin dansını getireceğiz sizlere. Şişe ipi dolayarak arttırma ve ya eksiltme, üç ilmeği birlikte örme, bir ilmekten 9 ilmek çıkartma yapılarak örülen birbirinden güzel şal modelleri var karşınızda. Daha önce duymuşsunuzdur begonvil şal, haruni şal, echo flower şal . Galerimizde bunlara örnekte bulunmakta. Begonvil şalın yapılışını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Yakın zamanda haruni şal ve echo flower şalın yapılışını da sizlerle paylaşacağım. Şalı örerken başta karışık gibi gelebilir. Ama ipi ve şişi elinize alı başladığınızda göreceksiniz ki o kadarda zor değilmiş. Önemli olan sayıları takip etmek. İlmek hatası yapmamak. O zaman bütün örgü yanlış gider. Genelde örnekli tüm örgülerde böyledir. Kolay ama dikkat isteyen bir iş. Yine sizlere daha önce ajurlu yelek modelleri ve ajurlu örgü modelleri  ile ilgili bir galeri paylaşmıştık. Sizler çok beğenmiştiniz. Bu galerimizi de beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu galeride aslında ajurlu şal modelleri diyebiliriz. Ajur aslında örgüde model oluşturmak için yapılan ilmek arttırma veya eksiltme işlemi. Şişe ip dolayarak da ajur oluşturabilirsiniz.

Kızlarınızın çeyizine, gelinlerinizin omuzlarına ve kendinize örmek için can atacaksınız. İsterseniz bu şalların satışını bile gerçekleştirebilirsiniz. Ben begonvil şaldan örüyorum ve satış yapıyorum. Satış fiyatı kişiye göre değişir. Geçen sene fiyatları 90 ve 200 TL arasında değişiyordu. Sizler fiyatı tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz.

Galerimizde bulunan modern, gösterişli yumuşacık şallar misinalı şiş ve ince ip ile örülüyor genelde. Ben ip olarak Alize Angora Gold Simli ipi tercih ediyorum. Ve 3.5 numara misinalı şiş. Misinalı şiş ile örmek daha rahat oluyor. Çünkü bu şallarda örnek kurmaya başladığınızda ilmek sayısı 400- 500 ilmek olabiliyor. Hatta daha fazla bile olabiliyor.

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Örgü Şal Modelleri”
 1. şal modelleri dedi ki:

  bu işte sayılı sitelerdensin sen ya

  1. gülay kara dedi ki:

   bu modellerin yapılışlarını paylaşırmısınız lütfen yapmak istiyorum ama resimden örnek çıkaramıyorum lütfen açıklamalı ya da videolu yayınlayınn

   1. Melek dedi ki:

    Merhaba Gülay Hanım. Bazı modellerin yapılışı sitemizde mevcut. Siz hangi modeli soruyorsunuz. Bazı modellerin yapılışı ücretli olarak satılıyor

    1. Gulay kara dedi ki:

     Beyaz etol gibi bir model harosa uclari ajurlu cok begendim ama yapamadim

 2. Sengul dedi ki:

  Merhaba resim 16 resimdeki şal modelinin videosu varsa size zahmet yayınlarda iz sevinirim

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Şengül Hanım. Beğendiğiniz modelin fotoğrafı altına yorum yapabilir misiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler