Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı

Çeyizlik şal modellerinden sizlere şahane bir örnek hazırladık. Fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli yapımı. Aynı şal modelinin sizlere 3 şemasını vereceğiz. Şemaların 3 de aynı. İstediğiniz şemayı kullanabilirsiniz.  Ve şemaların altında Türkçe videolu anlatımını bulacaksınız. Angora iplerle bu şal çok güzel duruyor. Örmek isteyenler için hem kolay hemde gösterişli bir model. Kahve tonları, şeker pembe tonları da bu örneğe yakışıyor. Beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Ben angora simli iple ördüm. Ve 2.5 mm tığ kullandım. Sizlere beğendiğim , en yeni şal modelleri ve yapılışlarını anlatımlı olarak vermeye çalışıyoruz. Bu şalı çok beğendim ve bittiğinde çok şık duruyor. Kenar olarak istediğiniz örneği kurabilirsiniz. Birkaç sıra örümcek örebilir uçlarına fıstık yapabilirsiniz. Veya püsküller kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Örgü şal örnekleri, videolu anlatımlı modelleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Biraz örgü biliyorsanız bu şalı kolayca yapabilirsiniz. Gelin şalı olarak kullanabilirsiniz bu modeli. Daha farklı modeller arıyorsanız gelin şalı nasıl yapılır birçok örnek paylaşmıştık. Tığ işi şal modelleri veya şiş örgü şal modellerinde bittiğinde ütülemek yerine ben gerdirme işlemi yapıyorum. Daha güzel oluyor. Örgü daha düzgün duruyor. Örgü gerdirme ve şal gerdirme işlemi yapılışından daha önce ayrıntılı bir şekilde bahsetmiştik. Sizde örgülerinizde bu tekniği kullanabilirsiniz.

Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı 3

Fıstıklı Örümcekli Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Fıstıklı şal modelleri yapılışı için 3 şema hazırladık. Tüm şemalar aynı. İstediğiniz şemayı kullanabilirsiniz. Fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli yapımı için önce şemaları sizlere verelim.

Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı

Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı 1

Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı 2

Şemada uzun çizgiler trabzanı, daireler zinciri, + lar sık iğneyi temsil ediyor. Şimdi bu zarif şalın yapılışı videosuna geçelim. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

Kaynak : http://graficos-on-crochet-o-ganchillo.blogspot.com.tr/2015/07/patrones-para-tejer-chalchalinas.html

https://tr.pinterest.com/pin/507077239286821562/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı”
  1. Gül Erdoğuş dedi ki:

    çok güzel

  2. Amalia Bernal Angulo dedi ki:

    hermoso el punto. gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler