Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Şal Modelleri

Örgüye yeni başlayanlar için kolay ve değişik şal modelleri tarifi hazırladık. Sadece şal modelleri olarak değil birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Atkı modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Yelek modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Kolay ve güzel bir model. Şal örneklerinde sizlere kolay, gösterişli modelleri, ilk defa bizde göreceğiniz modelleri paylaşmaya dikkat ediyoruz. Gardenya şal yapılışı yeni ve güzel bir örnek. Şal modellerinde fıstıklı örgüler de çok kullanılıyor. En güzel örneklerinden biride fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı şallarda ve yeleklerde çok güzel duruyor. Sizde beğendiğiniz örgülerde fıstıkları kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri yapılışını öğrenmek isterseniz bizi takip etmeye devam edin.

Şal Modelleri Örgü

Tığ işi ile yaptığımız trabzanlarla yaptığımız güzel bir örnek. Ajurlu örgü modellerini sevenler için süper bir örnek. Yazlık tunik modelleri olarak da örüp kullanılabilecek bir model.  Tek renk iplerle ve batik iplerle de çok güzel duracak bir model. Modeli anlatım açısından zinciri kısa tutarak başlıyoruz. Modeli kavradıktan sonra istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayabilirsiniz. Zincir sayısı olarak 20 ve katları +13 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Mesela 113, 133, 153 gibi. Çiçekleri andıran çok şık bir desen.

Değişik Şal Modelleri 3

Değişik Şal Modelleri 4

Modelimizin şeması bu şekildedir. Kolay olduğunu şemadan da anlayabilirsiniz. Uzun çizgiler trabzan, +lar sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Şimdi adım adım fotoğraflarla yapılışını görelim.

Çok güzel görünüyor. Kenarına püsküller veya beğendiğiniz farklı kenar oyalarını yapabilirsiniz.

Değişik Şal Modelleri 1

Değişik Şal Modelleri 2

Değişik Şal Modelleri

Kaynak : https://ellej.org/en/estrella/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler