Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örme Üçgen Şal Yapılışı

Evde kalan ipleri değerlendirmek için iyi bir proje. Haraşo örgü modelinden üçgen şal modelleri. İki şişle örülen kolay ve güzel bir şal. Artırma ve azaltma ile bu şalı örüyoruz. Yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Kısaca nasıl örüldüğünden de bahsedeceğiz. Evde kalan iplerinizle de örebilirsiniz. Uzun geçişli iplerle de. Şal modellerinin sizlere en güzel örneklerini anlatımlı olarak hazırlamaya devam ediyoruz. Yaprak dilimli şal yapımı da çok sorulan modeller arasındaydı. Ve sizler için videolu olarak anlatımını hazırladık. Herkesin kolaylıkla yapabilmesi için tüm ayrıntıları ile hazırlanmış şiş örgü üçgen şal modellerinden. Midye kabuğu şal modeli ise tığ işi şal modellerinden çok güzel bir örnek. Daha fazla anlatımlı model için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

Şişle Üçgen Şal Nasıl Örülür?

Bu tarz ipliklerle ördüğünüzde herhangi bir model koymasanız bile örme üçgen şal yapılışında olduğu gibi renk geçişli olduğundan desenli gibi duruyor. Örgüde biraz bizim işimizi kolaylaştırıyor. Örgüye yeni başlayanlar da bu iple bu şalı ördüğünde profesyonel gibi görünebilir. 2 adet büyük geçişli ip ve 5 mm şiş ile 90 cm ölçülerinde örülmüş bir şal. Kolay bir model. Herkes rahatlıklı örebilir.

Şala şişe 2 ilmek atarak başlıyoruz. Artırma işlemlerini sonda bulunan son ilmeği önden ve arkadan örerek artırma yapıyoruz. Videoda artırmanın nasıl yapıldığı net bir şekilde görülüyor. Ve yine 2 ilmeği birlikte örerek eksiltme yapıyoruz. Videoda hepsini ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Örme Üçgen Şal Yapılışı 4

Örme Üçgen Şal Yapılışı 3

Şalı örerken kenar kısmı içinde haraşo örüyoruz. Şahane oldu.

Örme Üçgen Şal Yapılışı 2

Örme Üçgen Şal Yapılışı 1

Örme Üçgen Şal Yapılışı

Şimdi yapılışını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://www.goodknitkisses.com/bernat-pop-triangle-shawl/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler