Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaprak Dilimli Şal Yapımı

Çok şık bir şal modeli. Türkçe videolu olarak hazırlanan çok şık bir şal daha. Şiş örgü modellerinden batik iplerle yapılmış bir örnek. Sizler tabi tek renk olarak da örebilirsiniz şiş örgü şal modellerini. Yaprak dilimli şal yapımı ayrıntılı bir şekilde videoda yer alıyor. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Bildiğimiz konularda elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışıyoruz. Yaprak dilimli şal yapımını nette birçok kez görmüşsünüzdür. Farklı renklerle örülmüş birçok versiyonu var. Yaprakların tek renkle , renk renk örüldüğü modeller. Mesela lacivert zemin üzerine kırmızı, yeşil gibi renklerin kullanıldığı yapraklar yapabilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız gibi yapraklarda batik ipler kullanabilirsiniz. Şal modellerinin renklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden yapraklı baktüs şal yapımı yayınlamıştık. Çok güzel ve daha kolay bir örnek. Bu örneği de şal modellerinizde tercih edebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız yapraklı dikdörtgen tiktik şal yapımı da çok güzel bir örnek. Çok zarif.

Yaprak Dilimli Şal Nasıl Yapılır?

Yaprak dilimli şal için düz zemin renginden 2 adet batik ipten 2 adet kullanabilirsiniz. Ve 4.5 mm şiş ile örebilirsiniz. Tabi bu şalı farklı özelliklerde iplerle de örebilirsiniz. Angora ipler yerine farklı iplerlede örebilirsiniz. Yaprak dilimli şal için şişe 138 ilmek atarak başlayalım. Ve 1 sıra düz örgü örelim. Diğer tura geldiğimizde sonda 3 ilmek kalana kadar haraşo örelim. Ve kalan kısımları videodan takip ederek yapalım.

Yaprak Dilimli Şal Yapımı

Yaprak Dilimli Şal Yapımı 1

Ve yaprak dilimli şalın videosu. Tüm ayrıntılara videodan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yaprak Dilimli Şal Yapımı”
  1. nica maria dedi ki:

    Imi place foarte mult ce postati ,mai ales videoclipurile .Va rog frumos ,nu se poate face in asa fel ,incat sa functioneze subtitrarile ,nu cunosc limba dumneavoastra .

  2. Rosanna Balderrama dedi ki:

    Hermosa chal!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler