Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hem Hırka Hem Şal Örgü Modeli Yapılışı

Sizlere çok beğeneceğiniz çok amaçlı örgü modellerinden bir örnek daha hazırladık. Örmesi oldukça kolay. Hem şiş örgü modelleri, hemde tığ işi örgü modellerinden oluşuyor. Biraz tığ işi birazda şiş örgü bilmeniz yeterli. Profesyonel olmak gerekmiyor hem hırka hem şal örgü modeli yapılışını örmek için. İsterseniz hırka örnekleri olarak isterseniz da şal örnekleri olarak kullanabileceğiniz şık bir örnek. Çok amaçlı örgü modellerine sıkça yer veriyoruz. Herkes kendi istediği şekilde kullansın diye. Bu tarz örgüler çok güzel ve çok şık oluyor. Her amaca hizmet ediyor. Çok amaçlı olarak ördüğümüz birkaç modelden bahsedelim Daha fazlasına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Çok amaçlı şal yapılışı aynı şalı farklı şekillerde kullandığımız bir örnek. Tığ işi çok amaçlı yelek yapılışı ise yine aynı modeli yelek, tunik olarak giydiğimiz bir model. Çok amaçlı örgü şapka yapımı da aynı şekilde aynı örneği farklı şekillerde giydiğimiz model. Birazdan paylaşacağımız model gibi. Dilerseniz yapılışına geçelim.

Şal Hırka Modeli Nasıl Örülür?

Şiş örgü ve tığ işi örgünün birleşiminden oluşan harika bir model. İp olarak batik ipler kullanılmış. Şiş örgüden düz örgü ve ters örgüyü bilmeniz yeterli. Aşağıdaki şema gibi önce hırkamızın gövdesini örüyoruz. Daha sonra kenar oyasını örüyoruz.

Hem Hırka Hem Şal Örgü Modeli Yapılışı 3

Bu şekilde dikdörtgen hırka çok ördük. Tığ işinden örnekli olarak ördüğümüz modeller var. Aynı tarzda kol boşluklarını bırakarak hırkayı örüyoruz. Daha sonra aşağıdaki şemada olduğu gibi kenar oyasını örüyoruz. Dilerseniz farklı bir kenar oyası da kullanabilirsiniz.

Hem Hırka Hem Şal Örgü Modeli Yapılışı 9

Hırkamızın şemalarını gördüğümüze göre şimdi bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Ben çok beğendim. Sizinde çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1272/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler