Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dönmeli Şal Yapılışı

Yepyeni bir şal modelleri ve yapılışı daha hazırladık. Çok kolay bir model. Yapılışını sizlere şemalı ve videolu olarak vereceğiz. Dönmeli şal yapılışı. Değişik örgü modellerini sizler için bulup anlatımlı olarak hazırlamaya devam edeceğiz. Üçgen şal modellerinden güzel bir örnek. Şal modellerinin daha fazla anlatımı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdi kolay bir model olan dönmeli şal yapılışı var sırada. Şerit şerit örerek ve şeritler arasında dönmeli geçişler yaparak örüyoruz. Birazdan şemasını paylaşacağız. Daha önce paylaştığımız modellerde dilimli olarak yaptığımız farklı örneklerde var. Bayram şekeri gibi bir modelimiz var. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir proje. Şeker örgü modeli şal yapılışı. Detaylı , resimli olarak yapılışını paylaşmıştık. Dikdörtgen şal modelleri olarak yapabileceğiniz bir model. Dilimli olarak örülen bir diğer modelse kertenkele şal modeli yapımı. Üçgen olarak yapılmış bir örnek. Şimdi gelelim şemalı anlatımlı dönmeli şal yapılışına.

Dönmeli Şal Nasıl Yapılır?

Dönmeli şal yapılışı % 100 yünlü bir iplikle örülmüş bir model. Ve 3,25 mm tığ kullanılmış. Sizler beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Şalın genişliği 218 cm derinliği ise 78 cm. Aynı modeli dönmeli kısımları uygulamadan ve 2. şeridi örerken birbirine ekleyerek dikdörtgen olarak da yapabilirsiniz. En altta dikdörtgen olarak nasıl yapılır şema ve videosunu bulabilirsiniz. Şimdi dönmeli olarak yapacağımız şalın şemasını görelim.

Dönmeli Şal Yapılışı 9

Dönmeli Şal Yapılışı 7

Dönmeli Şal Yapılışı 6

180 derecelik dönüşlerle dönmeli şalı yapıyoruz. Şimdi şalı örerken dönmeli kısımların nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Şimdi ise şerit nasıl örülür, renk nasıl eklenir, dikdörtgen şal olarak nasıl örülür şemalı ve videolu anlatımla onu görelim.

Dönmeli Şal Yapılışı 8

Ve şalımız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Dönmeli Şal Yapılışı 3

Dönmeli Şal Yapılışı 5

Dönmeli Şal Yapılışı 1

Dönmeli Şal Yapılışı 2

Dönmeli Şal Yapılışı Dönmeli Şal Yapılışı 4

Kaynak : https://www.abc-knitting-patterns.com/1256.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler