Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı

Şişle örülmüş çeyizlerde göz kamaştıracak örgü modellerinden bir anlatım hazırladık. Şiş örgü şal örneği yapılışı. Yabancı örgü modellerinden. Çok severek öreceğimiz ve herkesin çok beğeneceği bir model. Şiş örgü şal örneği yapılışı alize iplerle ördüğümüz fıstıklı örneklerden. Yine şalın yapılışını hazırladık. Örgü şal modellerinde istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Çeyizlik şal modelleri için genelde alize ipler kullanılıyor. Az sonra paylaşacağımız şalı örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri hatta örgü kazak modellerinde de kullanabilirsiniz. Şişle ajurlu yapraklar örneği yine birçok örgüde kullanacağımız her renkle muhteşem duracak örneklerden. Yapraklı ajur dalları örgü modeli yapılışı en nadide örneklerden. Hayal gücünüzü kullanarak çeşit çeşit örgülerde kullanabilirsiniz. Hırkalar çok hoş olur. Bebek örgülerine çok yakışır. Şimdi şiş örgü modelleri anlatımlı örneğin anlatımını izleyelim.

Şişle Ajurlu Şal Nasıl Örülür?

Şemalı ve videolu anlatımlarla çok zarif bir örneğin anlatımını hazırladık. Şal okumaları yaptığımız örneklerden çokça bahsettik. Şimdi modelin şemasını vereceğiz. Ardından videosunu izleyeceğiz. Böylece örmek daha kolay olacak. Yabancı örgülerden olduğu için çoğumuz dil bilmediğimiz için örmekte zorlanıyoruz. Fakat eğer dil bilmiyorsanız şöyle bir önerim olabilir. Ellerini takip ederek örebiliriz. Örgünün dili aynı olduğu için böylece modeli daha rahat bir şekilde örebiliriz.

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı 3

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı 1

Şema tekrarlardan oluşuyor. İstediğimiz boyutta örebiliriz. Alize iplerle ördüğümüz şallarda örgüyü tamamladığımızda şal gerdirme işlemi yapabiliriz. Böylece ütü gerektirmeden şalımıza şekil verebiliriz. İlk olarak şal gerdirme nasıl yapılır öğrenelim.

İkinci olarak şalımızın nasıl durduğuna bakalım.

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı 4

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı 2

Şiş Örgü Şal Örneği Yapılışı

Son olarak şalımızın nasıl örüldüğünü öğrenelim. Bu zarif şal hemen örülmeye değer. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler