Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri

Alize dikdörtgen şal modellerinde bugün kırmızı gül renginde muhteşem bir şal var. Kaynak kısmından desenin detaylarına ulaşabilirsiniz. Burada yapılışını yabancı örgü modelleri videosu olarak hazırladık. Tığ işi örgü modelleri biliyorsanız ve benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Yapılışı baştan sona videoda anlatılmakta. Renk çok güzel bir seçim olmuş. Bizler hep örgü şal modellerinde genelde hep aynı renk seçimlerini yapıyoruz. Krem. Oysa o kadar güzel renkler ve o kadar güzel ip çeşitleri var ki. Bu modelde yünlü ipek karışımı bir ip kullanılmış. Gülü andıran, gül rengi, güllü etol şal yapılışı için istediğiniz ölçüleri, istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Alize angora gold şal modelleri için detaylara geçelim. Ve sevgiyle örgülerimizi örelim.

Dikdörtgen Örgü Şal Modelleri Anlatımlı

3 güzel video ile şal baştan sona anlatılmakta. İp seçimi, rengi harika. Bildiğimiz tığ işi tekniklerin tekrarı ile oluşan şal modelleri. Her bölümde renk değişikliği yapabilirsiniz. Veya batik iplerle örebilirsiniz. İp seçimi kadar tığ seçimi de önemli. Kullanacağınız ipin üzerinde yazan tığ ölçülerinde örebilirsiniz. Alize dikdörtgen şal modellerinin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım önce. Daha sonra yapılışına geçeriz.

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 10

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 3

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 9

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 4

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 8

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 7

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 2

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 1

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 6

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri 5

Alize Dikdörtgen Şal Modelleri

 Çok güzel duruyor değil mi. Kırmızı bordo tonlarında yünlü ipek karışımı bir iplik. Böyle bir şal böyle bir iple 183 zincir çekilerek yapılmış. Zincir sayınızı 4 ve katları +3 zincire göre ayarlayarak örebilirsiniz. Orta kalınlıkta bir iplik. Sanki biraz nako valse benziyor ip. O tarzda. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye başlıyoruz.

 

Kaynak : https://blog.expressionfiberarts.com/2016/03/29/red-velvet-rose-wrap-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler