Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri

Motifli üçgen şal modeli yapıyoruz. Şemayı ve uygulandığında nasıl göründüğünü birazdan vereceğiz. Şimdi sizlere daha öncelerde paylaştığımız modellerden bahsetmek istiyorum. Sizlere mümkün olduğunca en yeni örgü modelleri ve yapılışlarını vermeye çalışıyoruz. Tığ ile , şiş ile , firkete ile örülmüş çok güzel modeller hazırlıyoruz. Ve hepsini anlatımlı vermeye çalıyoruz. Bazı modellere vakit buldukça video çekmeye çalışıyoruz. Derya Baykal tığ işi şal yapılışı bu videolardan biri. Gelin şalı modeli ise bir diğer şal videomuz. Daha önce anlattığımız ve şuan anlatacağımız modeli ebruli iple motifli şal yapılışı olarak yapabilirsiniz.

Tığ İşi Üçgen Şal Nasıl Yapılır?

Şalda 2 şema kullanılıyor. Bir tam motif şeması, birde yarım motif şeması. Her ikisini de sizlere vereceğiz. Biraz resim bozuk gibi ama net olarak anlaşılıyor. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa sorabilirsiniz. Önce şemaları verelim.

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri 5

Şemada daire zinciri, artı sık iğneyi , uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor.

1.tur : 10 zincir çekip halka oluşturalım. 10 zincir çekelim. Yanından devam ederek 5 trabzan yapalım. 7 zincir çekelim. Ve tekrar 5 trabzan yapalım. Bu şekilde 2 yuva daha yapalım. Toplam 4 yuva olacak.

2. tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 5 zincir çekelim. Diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan, 3 zincir , 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemleri tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekerek tura başlayalım. Yuvanın içine 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 6 trabzan daha yapalım. 2 zincir çekelim. 5 zincirin üzerine 3. ye sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekelim. Diğer yuvaya geçip 6 trabzan 3 zincir 6 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim.

İlk 3 turun yapılışı bu şekilde kalan kısmı şemadan takip ederek yapabilirsiniz.

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri 6

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri 3

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri 2

Anlatımlı Örgü Şal Modelleri 1

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/23006.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler