Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Şal Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden üçgen şal yapımı hazırladık. Parça iplerle örülebilir, batik iplerle, ebruli iplerle örülebilir. Üçgen şal yapımı bildiğimiz ve kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar örgü şal modelleri arıyorum diyorlar. Kendileri bu şalla başlayabilirler. Etol şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Zincir üzerine modeli kurabilirsiniz. Örgü şal modelleri yapılışı için çok güzel ipler çok güzel renkler var. Uzun geçişli renklerden oluşan ipler var. Bu güzel şalda kullanabilirsiniz. Örgü şal modelleri ve yapılışını istediğiniz boyutlarda kullanarak örebilirsiniz. Üçgen şal yapımı çok severek kullandığımız örgü aksesuarlardan. Geniş örerek omuz şal modelleri olarak örüp kullanıyoruz. Kısa örerek örgü boyunluk modelleri olarak kullanıyoruz. Geniş örüp kol boşluğu bırakarak örgü yelek modelleri olarak da kullanılabilir. Yeleğe kol ekleyerek örgü hırka modellerinde de kullanılabilir. Çeşitlendirmek oldukça mümkün.

Üçgen Şal Nasıl Örülür?

150 x 75 ebatlarında çok güzel bir şal. Boyunluk olarak da kullanılabilecek kullanışlı bir ürün. 5 mm tığla örülmüş bir şal. 5 mm tığa uygun ipleri kullanarak aynı ölçülerde şal örebilirsiniz. Parça ipler kullanıyorsanız şalda istediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Şanı üç sivri uçlarına püskül takıyoruz. Şimdi üçgen şal yapımının şeması ile anlatıma başlayalım.

Üçgen Şal Yapımı

1.tura sihirli halka ile başlıyoruz. 4 zincir çekip yanına 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 1 tabzan yapıyoruz. 4 zincir çekip dönüyoruz. 3 trabzan yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden bir önceki turdaki orta kısımdaki yuvaya geliyor aynı yere 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Son yuvaya gelip 3 trabzan 1 zincir 1 trabzan yapıyoruz.

Şalın yapılışı bu şekilde. Orta kısımdan artırma yaparak ilerliyoruz. İstediğimiz boyutlara gelince bitiriyoruz.

Üçgen Şal Yapımı 5

Üçgen Şal Yapımı 6

Üçgen Şal Yapımı 3

Üçgen Şal Yapımı 2

Üçgen Şal Yapımı 1

Üçgen Şal Yapımı 4

Kaynak: https://www.yarnspirations.com/red-heart-shivering-chic-shawl/RHC0126-015549M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler