Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ işi şal modellerinden olan kış güneşi şal yapımını anlatacağız şimdi. Bugünlerde hava çok soğuk. Ankara bir haftadır kar altında. İçimizi ısıtacak güneşe ihtiyacımız var derken çok güzel ve kolay bir şal modeli çıktı karşıma hemen sizinle paylaşmak istedim. Uzun şerit halinde yapılıyor bu güzel şal modelleri ve anlatımı. Uzun şeritleri birleştirerek örgü battaniye modelleri yapabilirsiniz.

Kış Güneşi Şal Yapılışı

Modelin sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Hemen altında yapılışını bulabilirsiniz.

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır? 1

1.tur : 20 zincir çekerek başlıyoruz.

2.tur : 2.zincir üzerine 1 sık iğne yapıyoruz. 3. zincir üzerine 5 trabzan ( dolgu ) yapıyoruz. 3. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

3.tur : 2 zincir çekiyoruz. Ve aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız trabzanların 3. sü üzerine sık iğne ile batıyoruz. 1 zincir çekip 1.trabzan üzerine batarak 5 li fıstık yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 1 fıstık daha yapıyoruz. Fıstıkları ilmek uzatarak ve tüm ilmekleri birlikte örerek yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden bir sonraki trabzana atlıyor ve fıstık yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 1 fıstık daha yapıyoruz. Trabzanlar üzerine bu şekilde fıstıklar yapıyoruz. Toplamda 10 fıstığımız olacak. Fıstıklar bitince 1 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız trabzanların ortasına sık iğne ile batıyoruz. Son sık iğne üzerine aynı yere 3 trabzan yapıp turu tamamlıyoruz.

4.tur : 1 zincir çekip dönüp aynı yere sık iğne yapıyoruz. Bu turu da bir önceki turda yaptığımız gibi fıstıklar yaparak tamamlıyoruz.

Modelin yapılışına şemadan takip ederek kolayca devam edebilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin.

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır? 2

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır? 4

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır?

Kış Güneşi Şal Modeli Nasıl Yapılır? 3

Kaynak : http://www.mooglyblog.com/winter-sunrise-scarf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler