Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Atkı Modelleri Anlatımlı

Örgü atkı modelleri örnekleri mi arıyorsunuz. Hem kız için hem erkek çocuk için uygun olsun diyorsanız işte sizlere hem kolay hemde yumuşacık kolay atkı modelleri anlatımlı bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Boyunluk modellerinden, atkı modellerinden sıkça bahsediyoruz. Hem şık , hemde kolay modelleri bulunca kaçırmıyor hemen sizlerle yapılışını paylaşıyoruz. Benzer bir teknikle daha önce yetişkin bir bayan için atkı örmüştük. İskoç tarzı yani ekoseli bir model. İskoş şal modelin nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Aynı teknikle farklı tarzlarda yapılmış iki atkı. Pirinç örgü modelinden de çok güzel boyunluklar , atkılar , şallar örebilirsiniz. Pirinç örgü modeli şal yapılışını istediğiniz ebatlarda örerek yapabilirsiniz. Daha birçok örneği boyunluklarda, atkılarda kullanabilirsiniz. Renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Geçtiğimiz sene çok fazla ombre desenler örüldü. Geçişli örgüler çok kullanıldı. Aynı anda iki rengi birlikte örerek yapıyorsunuz. Kolay atkı modelleri anlatımlı örneklerde geçişleri kullanabilirsiniz. Şimdi yeni modelimize geçelim.

Kolay Atkı Modelleri ve Yapılışları

Önce iplerimizden bahsedelim. Ve tığdan. Tığ işi örgü modellerinden şık bir atkı. İp olarak ana kuzusu ip ve bebe yünü kullanıyoruz. Örgüde çok ustalık gerektirmeyen bir model. Hatta yaklaşık 3 – 4 saatte tamamlayabilirsiniz bu modeli.

Kolay Atkı Modelleri Anlatımlı 19

Ve yapılışına adım adım geçebiliriz. 31 zincir çekiyoruz. 1 zincir çek 1 zincir atla 1 trabzan yap şeklinde zincirin üzerine 14 kafes yapıyoruz. Uzun olarak 80 kafes olacak şekilde örüyoruz. Kafesleri bitirdikten sonra ana kuzusu ip ile bir ön yüzden bir arka yüzden resimlerdeki gibi sık iğne örüyoruz.

Ve sonuç.

Kolay Atkı Modelleri Anlatımlı 18

Kolay Atkı Modelleri Anlatımlı 9

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1836771-vyazhem-myagkij-i-pushistyj-detskij-sharfik

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler