Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Modelleri Atkı

Çocuklarınız için hemen örmeye başlayabilirsiniz. Örgü modelleri atkı örneğinin tarifi videolu. Örgüye yeni başlayanlar da videoyu takip ederek rahatlıkla örebilirler. Bebek örgü modellerinden boyunluk modelleri örüyoruz. Önü çiçekli çok güzel bir örnek. Geçtiğimiz günlerde takım olarak şiş örgü modellerinden eldiven örme tarifi hazırlamıştık. Bu güzel boyunlukla o eldiveni takım olarak örüp kullanabilirsiniz. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Eminim sizin ellerinizde çıkan örgüler çok güzel olacaktır.

Atkı Örgü Modelleri ve Yapılışları

Örgü modelleri atkı örneğinin üzerinde bulunan çiçekleri daha önce kalan iplerinizi değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Kolay bir örnek. Ve gösterişli. Bebeklerimiz biraz büyüdüklerinde boyunluk, atkı kullanmak istemiyorlar. Bunu çıkaramayacak ve rahatlıkla kullanacaklar. Yeni modelle herkesin yapabileceği çocukların çok beğeneceği bir güzellik. Örgü atkı modelleri örneklerinde nako vizyon beyaz ip kullandık 3 no şiş kullandık. Örgümüzü haraşo örgü ve lastik tekniği ile çalıştık. Atkımızı tek şişle 3 ilmek başlayıp bir 3 ilmeği ördük. Diğer sırada şişimizi dolayıp artırmayı ilk sıra başında yaparak sıramızı ördük. Bu şekilde artırmalar yapıp toplam 11 sıra ördük. Bir sırada da ilk ilmeği örmeden alıp diğer ilmekleri ikişer örerek (keserek) ördük.

Ardından 1 sıra da 1 ters 1 düz ördük. Toplam 17 sıra üst üste ördük. Tekrar 1 sıra 1 ör 1 şişi dola yaparak artırma yapıp haraşo ördük. Haraşo kısmını öreceğimiz çocuğun başına ölçüp uzunluğu ayarladık bu ördüğümüz 40 santim oldu . İstediğimiz boyutu haraşo kısmını örünce tekrar ikişer kesme işlemi yaptık ilmeği yarıya düşürdük. Yine bir ters bir düz örerek tekrar 17 sıra lastik ördük. Diğer uç kısmı ayrı olarak ördük. Diğer uç kısmı ilk başlangıçtaki gibi üç ilmekle başlayıp artırarak 11 sıra yeniden ördük. 1 sıra keserek ilmek sayısını azalttık yine 17 sıra bir ters bir düz lastik ördük. Ördüğümüz parçanın iki lastik bölümünü karşılıklı koyup ilmekleri diktik. Bu lastik kısmını halka haline getirdik. Çiçek örüp bu diktiğimiz halkanın üstüne çiçeği diktik. Çiçeğin yanına yaprak dolgusu da yaptık. Ve hem kolay hem güzel bir atkı ördük yapmak isteyenlere de kolay gelsin.

Örgü Modelleri Atkı

Örgü Modelleri Atkı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler