Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eldiven Örme Tarifi

Hem erkek çocuklar için hem kız çocukları için hazırlayabileceğiniz güzel bir patik. Erkek çocukları için arabalar örüp dikebilirsiniz. Kızları için örgü çiçekler, sevdiği figürleri örebilirsiniz. Eldiven kışın en çok kullandığımız aksesuarlar arasında. Eldiven örme tarifi için çocuklarınızın sevdiği renkleri kullanabilirsiniz. Bebek eldiveni nasıl örülür daha önce farklı tariflerimiz olmuştu. Hello kitty örgü eldiven yapımı örebilirsiniz. Kirpik örgü eldiven yapımı örebilirsiniz. Şimdi gelelim yeni eldiven modellerine.

Kolay Eldiven Yapımı

Çok güzel, çocuklarımızın çok beğeneceği bir lif. Eldiven örme tarifi için  bu modelimizde ana renk olarak Nako vizyon marka beyaz ip kullandık çiçek için de arta kalan ipleri değerlendirdik. Eldiveni örerken 3 no şiş kullandık Süslemesini örerken 6 no tığ kullandık.

Eldiveni başlarken 20 çift (40 tane tek) ilmek başladık. İki ters iki düz örerek 15 sıra ördüm.16. sırayı örerken tersleri tek tek ördüm düzleri ikisini bir keserek ilmek sayısını azalttık. Sonra 11 sıra haraşo ördük. Ördüğüm parçayı ikiye katlayıp lastik tarafıyla parmak uç tarafını iğne ile diktik. Baş parmakla uç dört parmak uç kısmını trabzan örüp üç zincir çekerek tırabzanın belinden batıp kapattık. Bu şekilde kenarını ördük. Üstünün süslemesini zincir çekip halka yaptık. Halkanın üstüne üç zincir çekerek geriye batarak altı tane yuva yaptık. Her yuvaların içine bir fıstık yaptık uç kısımda biraz ip bıraktık. Beyazdan tek fıstık yapıp çiçeği üstüne geçirip çiçeği eldivene tutturduk. Yaprak olarak da eldivenin üstüne zincir çekip geriye battık üç yuva yaptık yuvaların yine uzun bir fıstık yaptık uç kısımda biraz ip bıraktık yine eldivenin üstüne tutturduk. Bu tariflerimizle 1 tane daha ördük. Bir çift eldivenimiz hazır oldu. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Eldiven Örme Tarifi 1

Eldiven Örme Tarifi 2

Eldiven Örme Tarifi

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler