Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinç Örgü Düğmeli Boyunluk Yapılışı

Örgü boyunluk modellerinden kolay ve gösterişli bir örnek daha. Pirinç örgü modelini birçok örgümüzde kullanıyoruz. Pirinç örgü modeli puf yapımı, pirinç örgü hırka modelleri, yelek modelleri, kazak modelleri, bebek örgü modelleri, bebek battaniyesi gibi birçok örgümüzde kullanıyoruz. Şimdide pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışı örüyoruz. Kendimize, sevdiklerimize hediye olarak. Pirinç örgü oldukça kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirsiniz. Önceki yazılarımızda şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür bahsetmiştik. Youtube mimuu.com kanalımızdan da tüm videolara ulaşabilirler. Gelelim şimdi yeni tarifimize.

Örgü Düğmeli Boyunluk Nasıl Yapılır?

Pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışının tam tarifi maalesef yok arkadaşlar. Ama pirinç örgünün nasıl yapıldığını biliyoruz. Ve fotoğraftan gördüğüm kadarı ile sizlere boyunluğun nasıl yapıldığından da bahsetmeye çalışacağım. Pirinç örgü düz ve ters örgüden oluşuyor. İlk turu 1 düz 1 ters olarak tamamlıyoruz. Daha sonra arka sıraya geçtiğimizde düz örgünün üzerine ters, ters örgünün üzerine düz örüyoruz. Bu turu da 1 ters 1 düz olarak tamamlıyoruz. Bu 2 turu tekrar ederek modelimizi ilerletiyoruz.

Şimdi pirinç örgünün nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Videomuzu izledik. Boyunluk için kalın yumuşak ipler kullanabilirsiniz. Modelde öyle bir ip kullanılmış. Tam özellikleri yazmıyor. 6 mm şiş kullanılarak örülmüş. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 60 ilmek ile başlayabilir 10 sırada bir ilik yeri açabilirsiniz. Uzunluk tercihi sizin.

Boyunluğumuzu başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa kadar örüyoruz. Daha sonra iki ucundan tekrar ilmek alıyoruz. Bir uca normal 3 -4 sıra haraşo, diğer uca ise haraşo örerken düğmeler için ilik açıyoruz. Boyunluğun yapılışı bu kadar. Düğmeleri dikip tamamlıyoruz.

Pirinç Örgü Düğmeli Boyunluk Yapılışı

Pirinç Örgü Düğmeli Boyunluk Yapılışı 1

Pirinç Örgü Düğmeli Boyunluk Yapılışı 2

Kaynak : http://kisuscha.blogspot.com/2013/04/blog-post_13.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler