Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı

Yine güzel ve kolay bir modelle karşınızdayız. Şık bir örgü boyunluk modeli yapıyoruz. Tıpkı kılçık örgü modeli boyunluk gibi. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımızda kolayca yapabilirler. Örgüye yeni başlayan ve kolay model arayanlar tunus işi boyunluk modelini de deneyebilirler. Oldukça kolay ve zevkli bir model. Tığ işi örgü modeli boyunluk arayanlar bu güzel modeli deneyebilirler. Sizlere modelleri anlatırken mümkün olduğunca anlaşılır ve açık şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Yinede anlatımlarınızda aklınıza takılan bir yer olursa sorabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 4 mm tığ
  • Ebruli veya batik iplik

Bu modele uzun bir zincir çekerek başlıyorsunuz. 298 zincir çekerek modele başlayalım. Daha sonra zincirin üzerine sıra sonuna kadar aynı yere 2 trabzan, 1 zincir , 2 trabzan yapalım. 1 zincir  atlayıp 3 trabzan yapalım. Aynı işlemi tekrar edelim.

2.turda 3 zincir çekip dönelim. Önden batarak 2 trabzan yapalım. Daha sonra bir önceki turda 1 zincir yaptığımız kısma 2 trabzan, 1 zincir, 2 trabzan işlemini tekrar edelim.

Kalan kısımları videoda gördüğünüz gibi örebilirsiniz.

Model oldukça kolay zorlanmadan yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Model bittiğinde çok güzel oluyor. Ve zevkle , severek kullanacaksınız. Ponpon yapıp son olarak boyunluk modeline takmayı unutmayalım.

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı 5

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı 3

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı 2

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı 4

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı

Kış Fırtınası Örgü Boyunluk Modeli Yapılışı 1

Kaynak : http://www.mooglyblog.com/winter-storm-scarf/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler