Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı

Havalar ısındı. Artık boyunluk kullanmıyor olabiliriz. Ama yükseklerde hala soğuk olan yerler var. Örgü sezonunu kapatmıyoruz ve çok şık ve kolay bir örgü modeli ile devam ediyoruz. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler bu modeli. Dikdörtgen şal modelleri olarak örüp serin yaz akşamlarında kullanabilirsiniz. Daha uzun sayıda zincir çekerek başlayıp bebek battaniyesi modelleri,  örgü hırka modelleri olarak yapabilirsiniz. Örgü kordon modeli yapılışı ile de çok şık boyunluk modelleri yapabilirsiniz. Renkli örüp bir araya getirip saç örgüsü gibi örerek kullanabilirsiniz. Delikli örgü modellerinden yine güzel boyunluk modelleri örebilirsiniz. Çok sevilen modelimiz kılçık örgü modelinden boyunluklar, şapkalar örebilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışı oldukça kolay. Modelde kalın kırçıllı bir iplik ve 7 mm tığ kullanılmıştır. Birde karşılıklı uçları dikmek için iğneye ihtiyacımız olacak.

1.tur : 23 zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 4. zincir üzerine trabzan ( dolgu ) yapalım. Devam ederek 3. zincir üzerine aynı yere 5 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. 4. zincirden devam ederek 5 trabzan yapalım. Hiç zincir çekmeden 3. zincir üzerine gelelim ve aynı yere 5 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve 4. zincir üzerinden devam ederek 5 trabzan yapalım . Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim. Son sıralara 2 zincir denk gelecek.

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. Yanına 1 trabzan yapalım. Hiç zincir çekmeden bir önceki turda yaptığımız 5 li grubun ilk trabzanına aynı yere 5 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. Bir önceki turda yaptığımız 5 trabzan üzekrine 5 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Modelin yapılışı bu şekilde arkadaşlar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam ediyorsunuz. Şimdi modelin şemasını görelim.

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 5

Ve modelimiz bittiğinde nasıl görünüyor bakalım.

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 3

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 4

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 1

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı 2

Kaynak : http://www.pastaandpatchwork.com/home/a-fan-of-fall-crochet-cowl-pattern

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler