Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baktüs Boyunluk Yapımı

Hem boyunluk modelleri olarak kullanıyoruz hemde örgü saç bandı modeli olarak. Siz istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı modelleri olarak da çok güzel duran bir örnek. Boyutlarını daha büyük örerek omzunuzu kapatacak şekilde üçgen şal modelleri olarak da örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri biliyorsanız bu örneği kolayca yapabilirsiniz. Çok ustalık gerektirmeyen bir model. Biraz örgü bilmeniz yeterli. Örgüye yeni başlayanlardan iseniz kullanılan tığ terimlerini bildikten sonra rahatlıkla örebilirsiniz. Anlatımlı saç bandı yapımı olarak yaz kış kullanabilirsiniz. Çocuklarınıza da örebilirsiniz. Çok güzel duruyor. Kovboy şal yapılışı olarak da boyutlarını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz baktüs şal anlatımlı örnek için kenar oyası kullanabilirsiniz. Püsküller kullanabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan baktüs boyunluk yapımı tarifine geçelim.

Baktüs Şal Yapımı

Saç bandı olarak da, örgü fular olarak da, örgü boyunluk olarak da kullanacağınız çok şık bir örnek. Bayıldım. Özellikle saç bandı olarak kullanım şekline. Baktüs boyunluk yapımı için kullanacağımız şemaya geçelim.

Baktüs Şal Modeli Yapılışı 5

Her zaman kullandığımız tığ tekniklerini kullanıyoruz. Siyah nokta zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. x ler sık iğne. Birde trabzanları önden, arkadan batarak yapıyoruz. Zorlanırsanız direk batarak da örebilirsiniz. Şal bittiğinde en son tüm çevreyi sık iğne ile dolanıyoruz. Uzun kısmına ise 1 sıra trabzan yapıyoruz. Ve uç kısımlarına boncukla birlikte püskül yapıyoruz. Şalı tamamlıyoruz.

Baktüs Şal Modeli Yapılışı 3

Baktüs Şal Modeli Yapılışı 2

Baktüs Şal Modeli Yapılışı 4

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/13467809/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler