Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden yeni başlayanlar için kolay tığ işi şal yapımı hazırladık. Çok hoş kenarları püsküllü bir model. Örgü şal modellerine bir süredir ara vermiştik. Şimdi güzel ve kolay bir örnek ile devam edelim. Rengi ile çok güzel duruyor. Sevdiğiniz renklerle şalı örebilir ve keyifle kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerini örerken birkaç renk ipi karıştırarak da örebilirsiniz. Daha önce mandalina dilimi örgü modelinden bahsetmiştik. Orada 4 rengi karıştırarak örmüştüm. Şal içinde aynı şekilde 2 – 3 rengi karıştırarak örebilirsiniz. Birkaç ipi karıştırarak alize angora şal modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Kenarına şalın püsküller takabilir veya farklı kenar oyası örneklerini kullanabilirsiniz. Püskül takacaksanız eğer püsküllerin uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kolay tığ işi şal modelleri örgüye yeni başlayanlar içinde ideal bir model. Modelin yapılışı videolu. Hadi nasıl yapıldığına geçelim.

Kolay Tığ İşi Şal Anlatımlı

Tüm iplik türleri ile örebileceğiniz bir model. Batik, renkli iplerle de çalışması çok eğlenceli olacaktır. Tur sayısını istediğiniz kadar tekrar ederek şal boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kullanacağınız iplerin kalınlık ve inceliğine göre tığlarınızı seçebilirsiniz. TV izlerken, şarkı dinlerken, çayınızı – kahvenizi yudumlarken, arkadaşlarınızla sohbet ederken kolay tığ işi şal yapımını örebilirsiniz. Şalın boyutları 117 x 60 cm ebatlarında. 6.5 mm tığ ile örülmüş. Şalda yünlü bir iplik kullanılmış.

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı 3

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı 2

Şal bittiğinde çok güzel duruyor. Ortadan başlıyoruz ve kenarlara doğru artırarak örmeye devam ediyoruz. Ortaya harika bir şal çıkıyor.

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı 5

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı 4

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı 1

Kolay Tığ İşi Şal Yapımı

Şalı inceledik şimdi de yapılışını ayrıntılı bir şekilde videodan izleyelim. İyi seyirler. Bol hobili huzurlu günler.

Kaynak : https://blog.expressionfiberarts.com/2020/07/17/free-boho-beginner-crochet-shawl-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler