Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mandalina Dilimi Örgü Modeli

Birçok örgü modeline çok yakışan kolay ve gösterişli bir örnek. Bebek örgü modellerinde kullandığınızda hırka modelleri, yelek modelleri örebilirsiniz. Kendinize çok güzel hırka modelleri örebilirsiniz. Ben modeli çıkarırken kızımın bebeği için mandalina dilimi bebek yeleği ördüm. Çok sevdi. Severek oynuyor. Modeli çıkartırken sizde oyuncak bebeklere örgüler örebilirsiniz. Örgü modellerinde dilediğiniz renkleri karıştırırak örebilirsiniz. Tıpkı benim videoda kullandığım gibi. Etol şallarda, yetişkin bayan yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Angora iplerle ördüğünüzde 7 -8 sıra mandalina dilimi örgü örüp üzerini düz örgü ile tamamlayarak yeleklerde kullanabilirsiniz. Mandalina dilimi bebek yeleği yapılışında da çok kullanılıyor. Bebe yünleri ile örebilirsiniz. Mandalina dilimi örgü modeli ve daha birçok modelin yapılışına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi modelimizin yapılışına geçelim.

Mandalina Dilimi Örgü Modeli

Mandalina Dilimi Modeli Nasıl Yapılır?

Şiş örgü modellerinden birçok örgüde kullanacağınız bir örnek. Örgü etek modellerinde, mandalina modeli elbise, bebek yeleklerinde, hırkalarda ve daha sayamadığıımız birçok örgüde. Videoda kullandığım renklerin kodlarını videoda açıklama kısmına eklemiştim. Angora gold iplerinden kullanmıştım. Mandalina dilimi örgü modeli kolay ve gösterişli. Başta ilmekleri doğru attığımızda gerisi geliyor.

Model 8 ve katları +2 kenar ilmeği ile örülüyor. Öreceğimiz örgüde ilmek sayılarına buna dikkat edebiliriz. Şişe 18 ilmek atarak başladım. İlmekleri attıktan sonra dönüp hemen modeli kurdum.

1-2 ilmek düz, 1 dola, 6 ters,1 dola, 2 ters ördüm sıra sonuna kadar. 2 turda yine dolamalara devam ediyoruz. 2 ters, 1 dola, 8 düz, 1 dola, 2 düz olarak ördüm. Bu dolamalar toplamda aradaki ilmekler 12 olana kadar devam ediyor. Detaylı olarak videoda anlatmaya çalıştım. Rahatlıkla örebilir ve istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

Mandalina Dilimi Örgü Modeli 1

Model çok güzel duruyor değil mi. Sizde ister tek renk ister benim gibi birkaç rengi karıştırarak örebilirsiniz. İşte baştan sona anlatımı ile mandalina dilimi örgü modeli. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler