Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Hırka Yapılışı

İstediğiniz yaş için örebilirsiniz. Boyundan başlamalı hırka modellerinden ilk defa bizde göreceğiniz modellerden. Yakadan başlama hırka modelleri bütün olarak örülüyor. Önü kavisli çok güzel bir model. Sık iğne ile yaptığımız bir hırka modelleri. Bebek hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Farklı yaş grupları için örülmüş örneklerden yazı içinde örnek görebilirsiniz. Örgü hırka yapılışı için şemada mevcut ama ben pek şemayı anlayamadım. Ama yinede şamayı paylaşacağım. Şemayı okuyabilenler yorum kısmından bizimle de detayları paylaşabilirler. Bebek hırkaları olarak, yetiştin hırkaları olarak örüp üzerini isterseniz örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Sade hali ile de çok güzel bir model. Daha zor, ağır örneklerden oluşan bebek hırkaları isterseniz yapraklı yeni örgü hırka modellerini örebilirsiniz.

Kavisli Hırka Nasıl Örülür?

Aslında yapılışı çok kolay. Zincir, sık iğne ve eksiltme ile yapılan bir model. Şeması mevcut. Ama ben şemayı anlayamadım. Yinede paylaşacağım. Modelde % 50 pamuklu, % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. Ve 4 mm tığ. Çocuğunuzun giydiği bir kıyafeti ölçü olarak kullanabilir ona göre örebilirsiniz.

Örgü Hırka Yapılışı 2

Fotoğraftan da görüldüğü gibi yaka kısmından başlanıp yeterli uzunlukta zincir çekilmiş. Örgü hırka yapılışı kola kadar belli bir oranda artırma yapılarak ilerlenmiş. Ve önde düğme ilikleri unutulmamış. Kol kısmına gelince yeterli uzunlukta zincir çekilip boşluk bırakılmış. Sonraki turda ise zincir üzerine sık iğne yapılmış.

Daha sonra ön kısımlarda kavisli ocak şekilde eksiltmeler yapılarak şekil verilmiş.

Örgü Hırka Yapılışı 3

Örgü Hırka Yapılışı 1

Örgü Hırka Yapılışı 6

Örgü Hırka Yapılışı 5

Örgü Hırka Yapılışı 4

Örgü Hırka Yapılışı 7

Şimdi de şemayı görelim.

Örgü Hırka Yapılışı

 

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/13742745/

https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/zhaket-s-rukami-fonarikami-6052/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler