Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Basit Hırka Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanlar ve kızları için örgü hırka modelleri ve yapılışları arayanlar için tığ işi hırka modeli hazırladık. Kızlarınız için kolayca bu hırka modelinde örebilirsiniz. Sayıları daha büyük ayarlayarak kendiniz içinde örebilirsiniz. Çok şık ve kolay. Oğullarınız için örgü hırka modelleri arıyorsanız şiş örgü modellerinden şal yaka hırka yapılışını yapabilirsiniz. Yine kızlarınız için bolero yelek modellerinden yapabilirsiniz. Kızımın sarı renkli var . Ve çok seviyor.

Kolay Hırka Modelleri Anlatımlı

Anlattığımız model 3 – 4 yaş kız çocukları için uygundur. Siz sayıları değiştirerek daha büyük veya küçük örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet pamuklu iplik
  • 4 mm tığ
  • Goblen iğne
  • Dikiş iğnesi ve iplik
  • 1 adet düğme
  • Makas

Hırkanın arka kısmı için 70 + 3 zincir çekerek başlayalım. 4. zincir üzerine 1 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar 1 zincir atla sonraki zincir içine aynı yere 2 tarabzan yap olarak devam edelim. 3 zincir çekip dönelim.  2.turda ise aynı işleme devam ediyoruz. Ve atlama yaptığımız kısma aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. 19 tur boyunca bu işleme devam ediyoruz.

20 tura geldiğimizde ise baştan ve sondan 1 azlatma yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. Eksiltme işlemini aşağıda resimde gördüğünüz gibi yapıyoruz. Hırkanın orta kısmını ve diğer ön kısmını sonradan örüyoruz.

Basit Hırka Nasıl Örülür? 1

Basit Hırka Nasıl Örülür? 2

Örgüyü bitiriyoruz. İsterseniz yelek olarak ta kullanabilirsiniz.

Basit Hırka Nasıl Örülür? 3

Kolları örmeye başlayabiliriz. 18 zincir çekerek başlıyoruz ve aynı modeli kuruyoruz. Yeterli uzunluğa ulaştıktan sonra eksiltme yapıyoruz. Ve kolları vücut kısmına dikiyoruz.

Basit Hırka Nasıl Örülür? 6

Kolay hırka modelimiz bitti. Çok güzel görünüyor.

Basit Hırka Nasıl Örülür? 5

Basit Hırka Nasıl Örülür? 4

Basit Hırka Nasıl Örülür?

Kaynak : http://www.creachick.nl/en/2016/09/herfst-kinderjasje-haken/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler