Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı

Şal yaka yapımı anlatımlı olarak güzel şık bir örgü hırka yapımı anlatımlı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Model olarak istediğiniz modelde örebilirsiniz. Biz sizlerle teknik olarak nasıl yapıldığını paylaşacağız. Diğer bebek örgü modellerinde olduğu gibi. Sizlere anlatımlı olarak vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Dünyalar güzeli yavrularınız için istediğiniz modelde, renklerde bebek örgü hırka modelleri yapabilirsiniz. Düz bir örgü ile örüp üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Şal Yaka Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışını daha önce sizlerle hasır örgü modeli battaniye yapımında bahsetmiştim. Ayrıntılı olarak modelin yapılışını bulabilirsiniz. Ben burada hırkanın nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğim. 2 yaş için uygun bir hırka modeli. Sizler ilmek sayılarını artırarak veya azaltarak istediğiniz yaşa göre örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Alize Lanagold Plus 
  • 6 mm şiş
  • 5 adet düğme

Hırkanın arka kısmı için şişimize 47 ilmek atarak başlayalım. İsterseniz lastik örgü yapabilirsiniz. Daha sonra sizlere daha önce battaniye yapımında anlattığımız gibi modeli kuralım. 26 cm modeli kurduktan sonra örelim. Daha sonra 5 sağ kenardan, 5 sol kenardan ilmek keselim. Kalan 37 ilmek ile 14 cm daha örelim. Ve arka kısmı bitirelim.

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı 3

Sağ ön için 28 ilmek atarak başlayalım. Kenar kısmı için 6 ilmek haraşo örgü örelim. Kalan ilmeklere modeli kuralım. 26 cm modeli kurdurtan sonra örmeye devam edelim. Daha sonra örgünün kol altı kısmından 5 ilmek keselim. 3 – 4 sıra ördükten sonra kenar için bıraktığımız 6 ilmeği başka bir şişe alalım. Daha sonra 6 ilmek ayırdığımız kısımdan 6 ilmeği 1 , 1 keselim. Geriye 11 ilmek kaldı. Kalan ilmekleri arka kısmı ile eşit olacak şekilde örelim.

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı 4

Sol ön için ise aynı sayıları simetri şeklinde örelim. Ve kenar kısmında 5 düğme iliği yapmayı unutmayalım.

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı 5

Hırkanın parçalarını omuz kısımlarından dikelim. Daha sonra kenarda ayırdığımız 6 ilmeği fotoğraftaki gibi örmeye başlayalım. 6 ilmeği kenar kısımlardan 1 düz 1 ters lastik örerek 20 ilmek olacak şekilde artıralım. 20 ilmek olduktan sonra arkı kısmın ortasına gelecek şekilde örelim. Diğer ön kısım içinde aynı işlemi devam ettirelim. İki yakayı arka kısımda birleştirip hırka üzerine dikelim. Ve dikmediğimiz kalan kısımları dikip örgüyü bitirelim.

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı 1

Şal Yaka Erkek Hırka Yapılışı 2

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/vyazanie-spitsami-dlya-detey/detskiy-kardigan-gorchichnogo-tsveta-svyazannyiy-spitsami-dlya-sashunki

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler