Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı

Kendimiz için örmüştük. Şimdi kızlarımıza örüyoruz. Üzerinde biraz değişiklikler yaparak. Kendinize de örmek isterseniz büyükler için altıgen hırka yapılışından tarife ulaşabilirsiniz. Kapşonun yapılışına dair orada daha ayrıntılı fotoğraf bulabilirsiniz. Altıgen kapşonlu hırka yapılışı için bildiğiniz farklı bir motif varsa onu da kullanabilirsiniz. Teknik olarak aynı yolları izleyip istediğiniz altıgen motiflerle hırkayı örebilirsiniz. Pamuklu ipler, yünlü ipler, akrilik ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlar tercih edebilirsiniz. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra istediğiniz bebek hırkaları modellerini örebilirsiniz. Şal hırka modeli yapılışı çok güzel bir örnek mesela. Sayıları ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Kendiniz için örebilirsiniz. Altıgen hırkanın yapılışını sizlere fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Daha detaylı bilgiye kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Altıgen Hırka Yapımı Anlatımlı

Zincir ve trabzanlarla yapılmış bir hırka. Kolay ve şık. 1 sıra trabzanlarla tur örüyoruz. 1 sıra kafeslerle tur örüyoruz. Modelde % 100 polyester bir iplik kullanılmış. Sizler beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modelin yapılışı oldukça basit. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız kolayca yapabilirsiniz. Altıgen kapşonlu hırka yapılışı için kullanacağımız motifin fotoğrafını görelim.

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı 8

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı 9

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı

Daha sonra hırkayı katlayıp aşağıda gördüğünüz fotoğraf da olduğu gibi birleştiriyoruz. Ve diğer kısımlarını örmeye devam ediyoruz.

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı 7

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı 10

Şimdi etek ucundan ipimizi sabitliyor ve deseni tekrar etmeye başlıyoruz. Ve kollar için de aynı şekilde. Kol uzunluğunu elde edene kadar örüyoruz. Dilerseniz bilek kısımlarına tığ işi lastik örebilirsiniz. Etek ucu da istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Kapşon için yaka kısmından ipi sabitliyor örüyor ve sonra dikerek birleştiriyoruz.

Altıgen Kapşonlu Hırka Yapılışı 1

Ve hırka bitti. Kızlarımız çok sevecek.

Kaynak: https://makeanddocrew.com/xo-childs-crochet-hexagon-cardigan-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler