Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Hırka Modeli Yapılışı

Yepyeni bir model ile daha karşınızdayız. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modellerden. Şal hırka modeli yapılışını her yaş grubu için örebilirsiniz. Şal hırka yapılışının her yaş için olan uygulamasını da göreceğiz. Birkaç turun tekrarından oluşan çok hoş bir hırka. Mevsimlik olarak kullanabilirsiniz. Çok soğuklar için uygun değil. Sezona damgasını vuracak modellerden. Bu şekilde beğendiğiniz şal modellerini hırkaya dönüştürebilirsiniz. Kol boşluğunu bırakarak ve sonrasında kol örerek. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Çok kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar da örebilirler. Ahududu hırka yapımı geçtiğimiz seneye damgasını vurmuştu. Bebek örgülerinde de kullanılmış kendimiz içinde çeşit çeşit hırkalar örmüştük. Bu güzel hırka trabzan ve sık iğneden oluşuyor. Şalın orta kısmında artırma yapıyoruz. Kol hizasına gelince boşluk bırakıp daha sonra kolları örüyoruz. Dilerseniz uç kısımlarına püskül de takabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışına mimuu.comdan ulaşabilirsiniz.

Şal Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Çok şık bir hırka. Hemen kendinize, kızınıza örmek isteyeceksiniz. Yapılışının ilk aşamalarını sizlere fotoğraflarla göstereceğiz. Sık iğe, trabzan ve zincir biliyorsanız bu hırkayı kolayca örebilirsiniz. Şaldan hırka olarak uyarlanmış bir örnek. Şal hırka modeli yapılışı şalın birkaç turunun tekrarından oluşuyor. Şalı örmek istediğiniz kişinin üzerinden ölçü alarak yapabilirsiniz. Sihirli halka ile başladığımız şalın nasıl yapıldığını görelim.

Şal Hırka Modeli Yapılışı 9

Şal Hırka Modeli Yapılışı 10

Şal Hırka Modeli Yapılışı 11

Şal Hırka Modeli Yapılışı 12

Şal Hırka Modeli Yapılışı 8

Trabzan ve sık iğne turunu tekrar ediyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Şalda en küçük boyutunun nasıl yapıldığını görüyoruz. Şimdi bu güzel şal hırka modeli yapılışını her yaş grubunda örüldüğünde nasıl durduğunu görelim. Bence çok güzel. Sizce nasıl.

Kaynak : https://hearthookhome.com/its-shawl-good-crochet-pattern-child-size-12-14-16/

https://hearthookhome.com/its-shawl-good-cardigan-fringed-triangle-shawl-with-sleeves-crochet-pattern/

https://www.ravelry.com/patterns/library/child-shawl-cardigan

https://www.ravelry.com/patterns/library/its-shawl-good-cardigan

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler