Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı

Bebekler için çocuklar için hazırlanmış örgü ceket modelleri anlatımlı modelle devam ediyoruz. Harika bir örnek. Kız çocukları için hazırlanmış bir örgü hırka modellerinden. Önden düğmeli ikili pirinç örgü modeli ile yapılmış bir hırka. Renk değişimi yapılarak erkek bebek örgü modelleri olarak da yapılabilir. Bebek hırkalarından hemen modeli ördüğünüzde çocuklarınıza, torunlarınıza örmek isteyeceksiniz. Hırkaya takım olarak aynı renklerde örgü şapka ve boyunluk yapılışını da örebilirsiniz. Sadece şapkayı örebilirsiniz mesela. Hırkaya takım olarak. Farklı bir renk kullanabilirsiniz. Şiş ile ördüğümüz örgü ceket modellerini haraşo örgü ile veya farklı bir örgü örneği ile erkek bebek örgü ceket modelleri ve yapılışları olarak da örüp kullanabilirsiniz. Başlayalım mı hemen örgü ceket modelleri anlatımlı modele.

Bebek Örgü Ceket Anlatımlı

Önden düğmeleri, modeli ile çok hoş bir hırka. Kırmızı renk çok güzel olmuş bu modelde. 2 yaştan 10 yaşa kadar şemada ölçüler cm olarak verilmiş. a-2, b-4, c-6, d-8, e- 10 yaşı temsil ediyor. İlmek sayılarınızı örmek istediğiniz yaşın harfine göre cm ölçülerine dikkat ederek örebilirsiniz. Örgü ceket modelleri anlatımlı örnekte 8 düğme kullanılmış. 6 mm şişle örülmüş bir hırka.

Hırkanın ana desen şeması 2 düz 2 ters olarak örülüyor. Arka kısımda ise düz üzerine düz , ters üzerine ters örülüyor. Ön sıraya geldiğimizde düz üzerine ters, ters üzerine düz örüyoruz. Arka sırada göründüğü gibi örüyoruz. Şemada yatık çizgiler düz, boş kareler ters anlamına geliyor.

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı 3

Arka için 42, 46, 50, 52, 56 yaşlara göre sırasıyla ilmek atılarak başlanmış. Aşağıdaki şemadan cm ölçülerine göre örebilirsiniz.

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı 2

Sağ ön kısım için aşağıdaki şemayı kullanacağız. 31, 33, 35, 38 ilmek atılarak başlanmış. Burada ilikleri koymayı unutmuyoruz.

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı 1

Sol ön için ise yukarıdaki şemayı simetri olarak ilik delikleri açmadan örüyoruz. Kol için ise aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı

28, 30, 30, 32, 34 ilmek atılarak başlanmış. Kaynak kısmından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yaka için 44, 44, 47, 50, 50 ilmek atabilirsiniz. Yaş sırasına göre verilmiştir. Haraşo örgü örülerek yapılıyor yaka.

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı 4

Örgü Ceket Modelleri Anlatımlı 5

Tekli pirinç modelinden yapmak isterseniz tarifi hemen altta videoda.

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-manteau-enfant-au-point-fantaisie-2090481

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler