Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Örgü Hırka Modelleri

Yapraklı örgü modellerine çok güzel bir hırkanın yapılışını ekliyoruz. Yapraklı o kadar çok örgü ördük ki. Şal modelleri, bebek battaniyeleri, kazaklar, şapkalara ördük. Şimdi o modeller arasına harika bir hırka ekliyoruz. Kız bebeklerinize çok yakışacak bir hırka. Kolları yapraklı kazak yapılışında bu yaprakları kullanmıştık. Yaprak desenli bluz yapımında yine bu yapraklardan oluşan harika bir kazak örmüştük. Şiş örgü kazak modellerinde bu güzel örneği kullanabilirsiniz. Önlerde, kollarda, arkada çok güzel duruyor. Yeni örgü hırka modelleri tarifinde kullandığımız yaprakların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız şemalar dışında yazılı ayrıntılı olarak yaprak desenli bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Örgü hırka modellerinde tek yaprak kullanıyoruz. Ve yanına zincir örgü modelini koyuyoruz. Tarifini önceki tarifler arasında bulabilirsiniz.

Yapraklı Örgü Hırka Tarifi

Kelebekli düğmeler, ajurlu yapraklar. Gül kurusu renginde çok hoş, çok güzel bir hırka. Pembe şeftali renginde bir pamuklu iplik. Ve 3.5 mm şiş. İpinize göre 4 de kullanabilirsiniz. Ve ortaya çıkan yeni örgü hırka modelleri. Desen o kadar güzel ki sadece çocuklarda değil, yetişkinlerde de kullanabilirsiniz.

Yeni Örgü Hırka Modelleri 3

Yeni Örgü Hırka Modelleri 4

Yeni Örgü Hırka Modelleri 5

Yeni Örgü Hırka Modelleri 6

Hırkamızın şemaları yukarıdaki gibidir. Şemaların üzerinde ip dolama, kesme işlemleri, ilmek değişimleri ve kesme sayıları ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Biraz örgü biliyorsanız örebilirsiniz. İlk defa örgü örecekler için zor bir model.

Yeni Örgü Hırka Modelleri

Yeni Örgü Hırka Modelleri 2

Yeni Örgü Hırka Modelleri 1

Kaynak : http://clubmasteric.ru/vasanie-dla-detei/vasanie-dla-samih-malenkih/2000-vasanie-detskoi-kofti-spicami.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Yeni Örgü Hırka Modelleri”
 1. Feride Aybala. dedi ki:

  Merhaba. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Elinize emeğinize sağlık.
  Salıcakla kalın.

  1. Melek dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz

 2. naveedah razzaq dedi ki:

  Very kind to share. Excellent work.Stay Safe and Sound ! Ameen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler