Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Hırka Yapımı Anlatımlı ve Resimli

Örmesi kolay bir hırka modeli. Haroşa örgü modelinden yapılmış güzel bir örnek. Bu aralar haroşa örgüden çok bahsettik. Birçok örgü modeline yakışıyor. Haroşa örgü modelinden örgü zıbın yapımı yapabilirsiniz. Paylaşmıştık sizlerle. Bugünkü modelin de yapılışını sizlerle adım adım resimlerle paylaşacağız. Çok basit bir şekilde örgüye yeni başlayan arkadaşlar da şiş örgü modellerini kolayca yapabilirler. Örgü için pamuklu iplikleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Öreceğimiz hırkanın boyutları 6 ay, 12 ay, 18 ay ve 2 yıl içindir. Arka kısım için  40, 44, 46, 48 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Sağ ön ve sol ön için  22, 24, 25, 26 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Hacimli pamuklu iplik kullanıyoruz. 5.5 mm şiş ile öreceğiz.

Modele arkadan örerek başlıyoruz. İlmek sayısını örmek istediğiniz bedene göre ayarlayın. Daha sona şişe ilmekleri attıktan sonra sırt uzunluğunda haroşa örgü olarak örmeye devam edin. Daha sonra ön kısımları iki parça halinde az sonra sizlerle paylaşacağımız fotoğrafta gördüğünüz gibi örün. Ve ön kısımları omuzlardan dikin.

Yan kısımlar için omuzları diktikten sonra biten örgüden ilmek çıkartma işlemi yaparak eşit sayıda ilmek çıkartın. Bu kısımlar kolları oluşturacak.  Kolları ön kısımları diktikten sonra her iki yandan eşit sayıda ilmek alarak yapıyoruz. Ve uç kısma doğru bir kaç tur eksiltme yapıyoruz.

Son olarak kolları ve yan kısımları dikip , düğmeleri dikip örgüyü bitiriyoruz. Karışık gelmiş olabilir size anlatım ama oldukça kolay bir model. Şimdi resimleri yayınladığımızda daha iyi anlayacaksınız.

Bebek Hırka Yapımı

Bebek Hırka Yapımı 1

Bebek Hırka Yapımı 3

Bebek Hırka Yapımı 2

 

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Bebek Hırka Yapımı Anlatımlı ve Resimli”
 1. Kısa Saç Topuz Modelleri dedi ki:

  Paylaştığınız bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.Sayenizde bilgi sahibi oldum.

 2. Francisca Millet dedi ki:

  Thank you, I understood every word! I will post a picture when I make it.

  1. Melek dedi ki:

   thank you so much

 3. Aynur Ayancı dedi ki:

  Omuzları kesmeden ilmek atarak birleşik te örebiliriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler