Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Biten Örgüden İlmek Çıkarma

Hırka, kazak ve diğer örgü modelleri bittiğinde bazen yakadan ilmek çıkartmak, kollardan ilmek çıkartmak , kenardan ilmek çıkartmak gerekebilir. Nasıl yapıldığını merak edenler için güzel bir video hazırladık. Örgünün tüm bölümlerinde aynı teknikle ilmek çıkartma işlemi yapabilirsiniz.

Bazı şal modellerinde de öyle. Orta kısım biter ve kenardan ilmek alınarak desen örülür. Daha önce sizlere şiş örgü modellerine yeni başlayanlar için şiş örgü terimleri yapılışını göstermiştik. Yeni başlayanlar içinde örgü nasıl örülür görebilirler. Anlatımı videolarla destekledik. Yine örgü örerken ilmek kaçtığında yapılacak pratik işlemi sizler için daha önce anlatmıştık. Örgüde kaçan ilmekler nasıl düzeltilir isimli yazımızı okuyarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz

Örgüde İlmek Çıkarma Nasıl Yapılır ?

Örgümüz bitti. Yakadan veya kenar kısmından ilmek çıkarmak istiyoruz. Tam sizlere göre bir video hazırladık. Örgünün kenar kısmına gelip ilmek almak istediğimiz yere gelip şişi geçiriyoruz. Şişe  ipi alıyoruz ve düz örer gibi örüyoruz. Aynı işlemi ilmek almak istediğimiz sayı kadar tekrar ediyoruz. İlmeğin içine batıyoruz. Şişe ip alıp örüyoruz. Tüm işlemler böyle yapılıyor. Videodan takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Örgüden İlmek Çıkarma Yapılışı Video

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Biten Örgüden İlmek Çıkarma”
  1. BURCU dedi ki:

    bu iplerden Türkiye’de var mı acaba?

    1. Melek dedi ki:

      Farklı markalarda olabilir. Nette yurt dışında bulunan ipleri satan siteler mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler