Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolları Yapraklı Kazak Yapılışı

Şahane bir model. Bayıldım. Çok araştırdım ama yapılış olarak anca bunları bulabildim. Yaprakların tarifini daha önce farklı örgülerde vermiştik. Oradaki ilmek sayısına göre ve oradaki tarife göre ilmek sayılarınızı ayarlayıp örebilirsiniz. Kendiniz ve kızınız için örerek bir takım örebilirsiniz. Çok şık. Krem rengi ile de çok güzel durur. Şiş örgü kazak modellerinin en güzel örneklerinden biri. Keşke daha ayrıntılı yapılışı olsaydı. Çok daha rahat örerdik o zaman. Yaprak modelinin battaniye modellerinde, şal modellerinde kullanmıştık. Mesela yine çok şık yaprak desenli bluz yapımında kullanmıştık. Bu ajurlu yapraklar örgü modeli her örgüye yakışıyor. Beş şişle uçan yapraklar bluz modeli yapılışı da yine şahane modellerden. Örgüyü seviyor ve şiş örgü modellerinden vazgeçemiyorsanız bahsettiğimiz güzel örnekleri örebilirsiniz.

Yakadan Başlama Kazak Örnekleri

Bence sade haliyle çok güzel. Omuzdan başlıyor yapraklar kola doğru iniyor. Arka kısmına boncuk işi yapılmasa da olur. Bence o şekilde kazağın muhteşemliği basitleşmiş oluyor. Kolları yapraklı kazak yapışında kullandığımız örneği arka kısma da ekleyebilirsiniz. Önce sizlere bulduğum şemayı vermek istiyorum.

Kolları Yapraklı Kazak Yapılışı 9

Şimdi de yapılışına dair bulduğum diğer fotoğrafları paylaşalım.

Kazağa yakadan başlıyoruz. İlmeklerimizi atıp birkaç sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra omuzlara modeli kurup örmeye devam ediyoruz.

Kolları Yapraklı Kazak Yapılışı 8

Şimdide bulduğum videoları paylaşmak istiyorum. Belki biraz faydası olur.

Bu kazaktan yola çıkarak sizde istediğiniz örnekleri kol kısımlarında, ön ve arka örgüler orta kısmında değişiklikler yaparak yeniden tasarlayabilirsiniz.

Kolları Yapraklı Kazak Yapılışı 10

Kolları Yapraklı Kazak Yapılışı

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/10707109/

https://tr.pinterest.com/pin/552746554261570253/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler