Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Sandalye Kılıfı Yapılışı

Yine şahane bir model daha. Örgü paspas modelleri, örgü bebek battaniyesi, örgü amerikan servis gibi birçok modelde kullanabiliriz. Bugün örgü sandalye kılıfı, örgü minder yapımı olarak örüyoruz. Hatta modelden örgü puf modelleri yapabiliriz. İki adet örüp yanlardan birleştirerek içine elyaf, sünger, yün doldurarak kalınlığını artırabilir iç mekan dekorasyonunda istediğimiz alanda puf olarak kullanabiliriz. Örgü koltuk kılıfı yapılışı, minder yapılışı olarak kullanacağımız benzer modellere değineceğim. Örgü puf minder yapılışı motif motif örüp içine elyaf doldurarak ördüğümüz minderlerden. Tığ işi sandalye minderi çok şık örgülerden. Örgü çanta modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü minder yapımı severek öreceğiniz örgülerden. Şimdi örgü sandalye kılıfı yapılışı detaylarına geçelim.

Sandalye Kılıfı Nasıl Örülür?

Ördüğümüz sandalye kılıfını farklı modellerde de düşündüm. Battaniye, paspas, çok güzel durur. Kilim örebiliriz. Hasır iplerle örüldüğünde banyoda, yatak odalarında, mutfakta paspas olarak muhteşem durur. Örgü sandalye kılıfı yapılışı birçok modele çevrilebilecek bir örnek. Fıstıklı örgülerimizden. Bebek yeleklerinden de kullanılabilir.

Örgü Sandalye Kılıfı Yapılışı 1

Örgü Sandalye Kılıfı Yapılışı

Sandalye kılıfı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel görünüyor değil mi. Mavi, yeşil, sarı, krem renk kullanarak yapılmış kılıf örmesi de kolay örneklerden. Eğer modelin nasıl yapıldığını merak ediyor sandalye kılıfı veya farklı örgülerde kullanmak istiyorsanız videodan takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan konularda bize yorum kısmından ulaşarak sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler